Zaświadczenie o zarobkach przedsiębiorcy

Pytanie:

"Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Jestem opodatkowany na zasadach ogólnych, tj. na książce przychodów i rozchodów. Kto i na jakiej podstawie wystawi mi zaświadczenie o zarobkach?"

Odpowiedź prawnika: Zaświadczenie o zarobkach przedsiębiorcy

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej nie możemy mówić o zaświadczeniu o zarobkach. W takich przypadkach np. przy udzielaniu kredytów obowiązują inne zasady - najczęściej wystarczającym dokumentem określającym dochody przedsiębiorcy jest zaświadczenie o wysokości dochodów/zapłaconego podatku wystawione przez właściwy urząd skarbowy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Michał 2017-12-16 14:01:23

    Mam podobny problem- potrzebuje zaświadczenie o dochodzie z ostatnich 3 miesięcy ale w tym czasie nie zapłaciłem podatku. Pomysły?

  • Paragon07 2012-04-15 18:17:20

    a jak do tej [pory rozliczajac sie z małżonka nie płacę podatku to skad wziasc zaswiadczenie o zarobkach dla syns na studiach


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika