Zmiana nazwy związku zawodowego

Pytanie:

Jakie formalności konieczne są do zmiany nazwy związku zawodowego. Czym skutkuje tak zmiana nazwy związku zawodowego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Ustawa o związkach zawodowych stanowi, iż w statucie związku zawodowego powinna być określona między innymi nazwa związku zawodowego, a skoro tak, to zmiana nazwy wymaga zmiany statutu. Nadto samam uchwała o założeniu związku powinna wskazywać już jego nazwę. Ziwązek podlega nadto obowiązkowej rejestracji w Krajowym Rejestrze Karnym, tak więc wszlekie dokonane zmiany wymagają także zgłoszenia w KRS.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

leksus

10.1.2018 13:42:21

Re: Zmiana nazwy związku zawodowego

Czy poinformować o zmianie nazwy Związku nowego pracodawcę,a jeśli tak to w jakim terminie i w jakiej formie ( może jakaś formułka?) Pozdrawiam.

rafi

14.2.2013 0:31:1

Re: Zmiana nazwy związku zawodowego

jakie dokumenty są potrzebne do zmiany nazwy związku bo zmienił się pracodawca?

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 1.10.2018

  Staże a ZUS

  Uczniowie szkół ponadpodstawowych lub studenci do ukończenia 26 lat, którzy pobierają stypendium w okresie odbywania szkolenia, stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych, na które (...)

 • 10.5.2019

  Przygotowanie zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie

  Od 7 maja 2019 r. obowiązuje rozporządzenie w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

 • 23.8.2018

  Doradztwo zawodowe uregulowane

  Nowe rozporządzenie określa, na czym polega doradztwo zawodowe oraz jakie są jego cele na poszczególnych etapach edukacji.

 • 13.12.2017

  Ulice zdekomunizowane

  Dzięki decyzjom wojewodów patronami polskich ulic nie będą już m.in. Armia Ludowa, gen. Zygmunt Berling czy Obrońcy Stalingradu. Ustawa dekomunizacyjna nie wymaga od mieszkańców zmian (...)