Ciąża a umowa o pracę na czas określony

Pytanie:

Kobieta ciężarna podpisala umowę o pracę na czas określony do 1 lutego 2004 roku. Poród nastapi 25 lutego 2004 roku. Do kiedy ulegnie przedłużeniu umowa o pracę?

Masz inne pytanie do prawnika?

10.11.2004

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Ciąża a umowa o pracę na czas określony

Zgodnie z treścią art. 177 § 3 Kodeksu pracy umowa o pracę zawarta na czas określony (z wyjątkiem umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy) , która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Tak więc, jeżeli poród nastąpi 25 lutego 2004 roku, przedstawiona w stanie faktycznym umowa o pracę wygaśnie właśnie w tym dniu.  

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: