e-prawnik.pl Porady prawne

Ochrona pracy kobiet

12 Artykułów


10 Informacji


106 Pytań i odpowiedzi


85 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia dziecka

  "Czy kobiecie pracownicy przysługuje prawo po powrocie z urlopu macierzyńskiego do dwóch dni urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka? Z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu (...)"

  Urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia dziecka
 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?

  "Chciałam się dowiedzieć jak wygląda sytuacja w przypadku kiedy będę chciała podjąć się dodatkowej pracy w domu na urlopie macierzyńskim. Mam się tylko zdecydować czy chcę pracować na umowę zlecenie, czy na umowę o dzieło. Czy mogę w (...)"

  Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?
 • Umowa na okres próbny, a 13 tydzień ciąży?

  "Pracownica zatrudniona na umowę o pracę na okres próbny od 1.01.2015-31.03.2015 r. przedłożyła zaświadczenie lekarskie w dniu 20.03.2015 że jest w 13 tygodniu ciąży. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Dodam, że z uwagi na niespełnienie (...)"

  Umowa na okres próbny, a 13 tydzień ciąży?
 • Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

  "Po rocznym łącznie urlopie macierzyńskim i rodzicielskim chciałbym wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy. Czy pracodawca może mnie wtedy zwolnić, jak tego uniknąć i na jakich warunkach mogę pracować. Posiadam umowę na pełen etat na czas (...)"

  Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
 • Rezygnacja z urlopu wychowawczego

  "Pracownica przebywa na urlopie wychowawczym. W dniu 2 lipca 2012 r. przesłała drogą elektroniczną, a 4 lipca 2012 r. drogą pocztową zawiadomienie o rezygnacji z urlopu wychowawczego z dniem 1.08.2012 r. Pracodawca nie wyraża zgody na rezygnację, (...)"

  Rezygnacja z urlopu wychowawczego
 • Awans w policji podczas urlopu wychowawczego

  "Do służby w Policji zostałam przyjęta z dniem 20.09.1995 roku. Obecnie zajmuje stanowisko eksperta. Z dniem 24 lipca 2006 roku zostałam mianowana na stopień nadkomisarza Policji. Od dnia 20 lipca 2008 roku przebywam na urlopie wychowawczym udzielonym (...)"

  Awans w policji podczas urlopu wychowawczego