Definicja pracy w warunkach szkodliwych

Pytanie:

Czy pracę w kotłowni stosującej jako opał węgiel i miał węglowy można uznać za pracę w warunkach szkodliwych? W kotłowni często dochodzi do znacznego zapylenia pomieszczeń w momencie uzupełniania opału i czyszczenia kotła. Jakie terminy przyjmuje się obligatoryjnie dla określenia trwania sezonu grzewczego?

Masz inne pytanie do prawnika?

3.1.2005

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Definicja pracy w warunkach szkodliwych

Wszystko zależy od tego w jakich konkretnie warunkach pracuje pracownik. Wpływ na to ma przede wszystkim temperatura, warunki powietrzne takie jak pył itp. Czynniki szkodliwe się sumuje daje to obraz o szkodliwości warunków środowiska pracy. Zatem praca w kotłowni w takich warunkach może być uznana za pracę w warunkach szkodliwych.

Obecnie nie ma wyznaczonej konkretnej daty, od kiedy mieszkania powinny być ogrzewane. Sezon grzewczy definiowany jest obecnie jako okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów.

Nie jest wyznaczona konkretna data od kiedy trwa. Jak również do kiedy. Okres ten jest ustalany przez zarządców budynków, spółdzielnie oraz lokatorów.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

19.9.2018 przez: kaminskimarcin

Zwolnienie lekarskie po stażu czy należy sie?

24.7.2018 przez: jola375@vp.pl

skarga na urząd pracy

15.5.2018 przez: atiiia86