Działalność gospodarcza w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

Pytanie:

Kto może prowadzić działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami?

Masz inne pytanie do prawnika?

19.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Działalność gospodarcza w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

Działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami może prowadzić zarówno osoba posiadająca licencję zawodową (pośrednik), jak i osoba bez licencji (przedsiębiorca, o którym mowa w art. 179 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami), natomiast „czynności pośrednictwa”, którymi jest m.in. zawieranie umów, może dokonywać wyłącznie wskazany w umowie pośrednik w obrocie nieruchomościami. Ten ostatni ponosi także odpowiedzialność zawodową za wykonanie umowy.
Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne