Dziedziczenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego

Pytanie:

Czy ja jako spadkobierca po zmarłym ojcu mogę zamieszkać w jego mieszkaniu jeśli jemu wcześniej przysługiwało spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

5.7.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Dziedziczenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego

      Do zamieszkania w lokalu, do którego Panu ojcu przysługiwało spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu niezbędne byłoby zawarcie odrębnej umowy ze spółdzielnią zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy. Taka umowa może być jednak dopiero zawarta po nierozstrzygniętym przetargu ogłoszonym przez spółdzielnię. 



Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne