Obowiązek ogłoszenia przetargu

Pytanie:

Gmina jest organem prowadzącym dla szkół z tereny gminy. Przeznacza środki na remonty budynków. W bieżącym roku na trzech budynkach należy dokonać wymiany pokrycia dachowego. Czy gmina powinna traktować to jako jedno zadanie i ogłosić przetarg na wymianę pokrycia we wszystkich szkołach, czy możliwe jest wydzielenie jednego budynku jako oddzielnego zadania. Koszt robót na tym budynku nie przekracza 3000 euro, a ogłoszenie przetargu znacznie podniesie koszt zadania.

Masz inne pytanie do prawnika?

17.7.2002

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Obowiązek ogłoszenia przetargu

Zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy o zamówieniach publicznych, zamawiające nie może w celu uniknięcia stosowania procedur przewidzianych tą ustawą dzielić zamówienia na części oraz zaniżać wartość zamówienia. Jeżeli więc zadaniem przewidzianym dla gminy był remont dachów wszystkich szkół, nie można uniknąć procedury przetargowej. Jeżeli jednak budynki szkolne nie stanowią jednej całości, lub nie są ze sobą w sposób techniczny powiązane, wydaje się, iż możliwym byłoby wyodrębnienie zadań, dotyczących remontu dachu dla poszczególnych szkół. W takim wypadku, jeżeli koszt inwestycji nie przekracza 3000 euro, nie byłoby konieczne rozpoczynanie procedury przetargowej.



Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Czy jest możliwość odzyskania należnej zapłaty?

Dzisiaj 12:46:35 przez: EwaSobyrg

Dobry adwokat Wrocław

Dzisiaj 10:44:57 przez: bladow

Konserwacja/serwis auta oraz jego OC

Wczoraj 20:48:56 przez: delform_17

Świadek na rozprawie rozwodowej

Wczoraj 15:52:1 przez: m091mm