Obowiązek przerejestrowania spółki

Pytanie:

Jaka podstawa prawna nakazywała przerejestrowanie do dnia 31.12.2003 r.spółki z o.o. z rejestru handlowego do KRS i jakie przepisy regulują obecnie funkcjonowanie tej spółki?

Masz inne pytanie do prawnika?

14.1.2004

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Obowiązek przerejestrowania spółki

Obowiązek przerejestrowania podmiotów zarejestrowanych w rejestrze handlowym do Krajowego Rejestru Sądowego wynika z art. 8 ust. 1 ustawy przepisy wprowadzające ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym. Funkcjonowanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością regulowane jest natomiast przez ustawę kodeks spółek handlowych.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

SPRZEDAŻ SPÓŁKI Z O.O.

27.6.2020 przez: melady

Ja jako wspólnik w spółce z.o.o.

24.6.2020 przez: Magik22

SPÓŁKA A DG

11.5.2018 przez: tojak