Ojciec dziecka, które urodziło się w okresie separacji małżonków

Pytanie:

Kto według polskiego prawa jest ojcem dziecka, które urodziło się w okresie separacji małżonków?

Masz inne pytanie do prawnika?

23.1.2012

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Ojciec dziecka, które urodziło się w okresie separacji małżonków

Zgodnie z art. 62 par. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa, albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, domniemywa się, że pochodzi ono od męża matki. Domniemania tego nie stosuje się, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od orzeczenia separacji.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

utrudnianie kontaktow z corka

25.2.2019 przez: KochajacyOjciec1

Anglia Separacja Co z dzieckiem

20.3.2018 przez: -

SEPARACJA!

28.2.2018 przez: -