Deklaracje bez podpisu elektronicznego

Pytanie:

Zgodnie z przepisami , od 1 października osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą będą mogły wysyłać deklaracje vat-7 bez podpisu elektronicznego.Czy możliwość taką będą miały tylko osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, czy także ich pełnomocnicy (np. właściciel biura rachunkowego)?

Masz inne pytanie do prawnika?

1.10.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Deklaracje bez podpisu elektronicznego

Stosownie do treści § 1 ust. 1 pkt 14 lit. a  rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 września 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przesyłania deklaracji i podań oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którymi powinny być opatrzone wynika, do deklaracji, które mogą być przesyłane bez konieczności stosowania bezpiecznego podpisu elektronicznego należą przesyłane przez podatników, będących osobami fizycznymi deklaracje VAT-7.

Odpowiadając na zadane pytanie należy stwierdzić, że możliwość składania deklaracji VAT-7 bez podpisu elektronicznego będą miały wyłącznie osoby fizyczne, powyższe uproszczenie nie dotyczy natomiast deklaracji składanych przez pełnomocnika.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: