Termin przedawnienia roszczeń pracowniczych

Pytanie:

Z jakiem upływam czasu przedawniają się roszczenia pracownicze względem pracodawcy?

Masz inne pytanie do prawnika?

6.9.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Termin przedawnienia roszczeń pracowniczych

Zgodnie z art. 291 § 1 Kodeksu pracy „Roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne".

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: