Zasiłek chorobowy przy poronieniu

Pytanie:

Za zwolnienie w okresie ciąży przysługuje zasiłek chorobowy w wysokości 100% podstawy wymiaru zasiłku. Chciałabym się dowiedzieć, jak to wygląda w momencie, gdy zwolnienie spowodowane jest poronieniem?

Masz inne pytanie do prawnika?

11.5.2007

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zasiłek chorobowy przy poronieniu

Zgodnie z art. 11 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, jeżeli niezdolność do pracy przypada w okresie ciąży, uprawnionej przysługuje zasiłek chorobowy w wysokości 100% podstawy wymiaru zasiłku (art. 11 ust. 2 ustawy). Stawka ta jest stawką szczególną, powiązaną z okresem ciąży. Jeżeli niezdolność do pracy spowodowana jest inną przyczyną (np. poronieniem), osobie uprawnionej przysługuje stawka podstawowa - tj. 80 % podstawy wymiaru zasiłku.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: