Zbycie mieszkania lokatorskiego

Pytanie:

Czy istnieje możliwość scedowania prawa lokatorskiego do spółdzielczego lokalu mieszkalnego na osobę niespokrewnioną z głównym najemcą?

Masz inne pytanie do prawnika?

4.7.2002

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zbycie mieszkania lokatorskiego

Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu jest uregulowane w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Znajduje się tam przepis, który wyraźnie stanowi, że spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego jest niezbywalne, nie przechodzi na spadkobierców i nie podlega egzekucji (art. 9 ust. 3 w/w ustawy). Nie jest zatem możliwe "scedowanie" tego prawa.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne