Szkoły mogą się zgłaszać do projektu AI4Youth

21.9.2021

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Do 1 października potrwa nabór szkół średnich do projektu AI4Youth (szkoły sztucznej inteligencji). Zadaniem projektu jest krzewienie zainteresowania sztuczną inteligencją oraz potencjałem jej zastosowań. Projekt realizowany w partnerstwie z firmą Intel ma pomóc uczniom i nauczycielom budować umiejętności twórczego wykorzystywania sztucznej inteligencji. Aby zgłosić szkołę do projektu, należy skorzystać z formularza internetowego https://ai4youth.edu.pl/rekrutacja/

- "W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema. Ten genialny pisarz i wizjoner w swojej twórczości opisywał sięgające w przyszłość rozwiązania technologiczne, w tym fenomen sztucznej inteligencji. Można więc powiedzieć, że symbolicznie mamy wyjątkowego patrona dla projektu AI4Youth, który dzisiaj wspólnie otwieramy we współpracy z firmą Intel oraz Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS). Chcemy pobudzać polski gen innowacyjności w młodym pokoleniu. Dlatego zależy nam, aby jak najlepiej przygotować młodzież na nadejście rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją" – zaznaczyła wiceminister Olga Semeniuk.

 AI4Youth – szkoły sztucznej inteligencji

Pilotaż programu AI4Youth ma charakter ogólnopolski. W ciągu najbliższych 15 miesięcy zostanie przeszkolonych nie mniej niż 120 nauczycieli oraz minimum 1800 uczniów z 60 szkół,
z 6 miast i co najmniej z 3 województw.

Udział w projekcie pilotażowym AI for Youth to szansa na rozwój kompetencji i nauczycieli, i uczniów. Lista korzyści jest długa. Oto najważniejsze z nich:

  • nauczą się świadomie korzystać z cyfrowych technologii,
  • skorzystają z kursów, które poprowadzą certyfikowani trenerzy,
  • zyskają bezpłatny dostęp do narzędzi AI,
  • będą mieć bezpłatny dostęp do licencjonowanych materiałów edukacyjnych,
  • osiągną gotowość cyfrową.

Program szkoleniowy opracowali eksperci AI i edukatorzy.

  • Wprowadza on uczniów w świat sztucznej inteligencji. Wzbudza ich zainteresowanie AI, inspiruje, uczy też mechanizmów działania AI i algorytmów. To szansa na wprowadzenie na rynek pracy w Polsce osób z kompetencjami przyszłości.
  • Skupia uwagę uczniów na tym, jak zastosować AI w konkretnych dziedzinach. Dotyka głównie zadań, które wynikają z celów zrównoważonego rozwoju i pozwalają stopniowo zdobywać podstawowe umiejętności potrzebne, aby móc wykorzystywać AI w aplikacjach.
  • Zapewnia też narzędzie technologiczne. Pozwoli ono przećwiczyć wykorzystywanie AI, sprawdzi też umiejętności i wiedzę na temat AI.

Materiały: AI4Youth — szkoła sztucznej inteligencji

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Pozbawienie dachu nad głową.

3.7.2018 przez: 1996ola

mandat za brak biletu w tramwaju

16.4.2018 przez: gregory3335