Czy jest jakaś ochrona po unieważnieniu znaku towarowego?
Potwierdził to Sąd Najwyższy w wyroku z 21 czerwca 2006 r. kończącym spór między producentami preparatów wapniowych. Preparat taki pod nazwą Calcium C Zakłady Farmaceutyczne Polfa Łódź SA produkują od 1994 r. W 1999 r. firma uzyskała na podstawie ustawy o znakach towarowych świadectwo ochronne na to oznaczenie.
(...)W skardze kasacyjnej spółka Polfarmex przekonywała, że skoro świadectwo ochronne na znak towarowy zostało unieważnione, art. 3 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji w rachubę nie wchodzi. Powoływała się na wyrok NSA, uznający, że oznaczenie Calcium C nie ma znaczenia odróżniającego.
SN skorygował częściowo brzmienie zaskarżonego wyroku. Zabronił spółce Polfarmex umieszczania na swym produkcie oznaczenia Calcium C, wprowadzania tak oznaczonego do obrotu oraz posługiwania się tym oznaczeniem w reklamie, lecz poza tym kasację oddalił.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?