Rusza nabór wniosków o dofinansowanie szkoleń i studiów podyplomowych

1.7.2008

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

30 czerwca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs na projekty szkoleniowe i studia podyplomowe dla osób pracujących w mikro, małych, średnich i dużych firmach.

Wnioski będzie można składać w siedzibie PARP od połowy lipca w trybie ciągłym do wyczerpania budżetu przewidzianego na rok 2008 r., który wynosi 400 mln zł. Wnioski o dofinansowanie szkoleń dla pracowników mogą składać firmy szkoleniowe, ale również sami przedsiębiorcy, którzy planują podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników. Natomiast szkoły wyższe mogą ubiegać się o dofinansowanie studiów podyplomowych.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu uczestnicy zarówno szkoleń, jak i studiów podyplomowych, zapłacą od 20 do 40% kosztów szkolenia lub studiów, pozostała część będzie finansowana w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z działania 2.1.1 Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach.

Całkowity budżet na lata 2008-2013 wynosi 370 mln euro. Planowane efekty to podniesienie kwalifikacji wśród 350 tysięcy osób i objęcie wsparciem 60 tysięcy firm.

Przeczytaj więcej

Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, http://archiwum.parp.gov.pl

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: