Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Jak dostać zaświadczenie o pomocy de minimis?

(fot. )

Kiedy można się ubiegać o zaświadczenie?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą posiadającym status zakładu pracy chronionej oraz zostałeś zwolniony z opłaty za udzielenie zezwolenia Ministra Rozwoju na obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi o zawartości powyżej 18%, a środki uzyskane z tego tytułu w części przekazałeś na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) oraz rozdysponowałeś je na wydatki, które szczegółowo określa § 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2007 w sprawie zakładowego funduszu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2015 r., poz. 1023), to możesz ubiegać się o wydanie przez Ministra Rozwoju zaświadczenia o pomocy de minimis.

Warunkiem uznania pomocy jako pomocy de minimis jest uzyskanie zaświadczenia wydanego przedsiębiorcy przez organ podatkowy, podmiot uprawniony do pobierania opłat na podstawie odrębnych przepisów lub inny podmiot udzielający pomocy.

Np. w przypadku opłaty za udzielenie zezwolenia na obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi o zawartości powyżej 18% organem właściwym jest Minister Rozwoju.

Jakie dokumenty trzeba złożyć?

  1. wniosek - "Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis" (wzór stanowi załącznik 1 do rozporządzenia);
  2. informację o dokonaniu wydatku ze środków funduszu rehabilitacji;
  3. uzyskane zaświadczenia o pomocy de minimis, otrzymanej w okresie obejmującym bieżący rok kalendarzowy oraz dwa poprzedzające go lata kalendarzowe albo oświadczenie o wielkości pomocy de minimis otrzymanej w tym okresie, albo oświadczenie o niekorzystaniu z pomocy de minimis w tym okresie;
  4. informacje o każdej pomocy innej niż de minimis, jaką otrzymałeś w odniesieniu do tych samych kosztów kwalifikujących się oraz na dany projekt inwestycyjny, z którym związana jest pomoc de minimis. 

Informację o dokonaniu wydatku ze środków funduszu rehabilitacji należy złożyć w ciągu 30 dni od dnia jego dokonania. W przypadku złożenia informacji po tym terminie rozpatrzenie wniosku o wydanie zaświadczenia nie będzie możliwe.

Gdzie złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami?

  • możesz złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Ministerstwa Rozwoju
  • lub przesłać do resortu rozwoju pocztą na adres:

Ministerstwo Rozwoju
Plac Trzech Krzyży 3/5
00-507 Warszawa

Kiedy nie uzyskasz zaświadczenia?

  • Jeżeli nie przedstawisz Ministrowi Rozwoju informacji o dokonaniu wydatku ze środków funduszu rehabilitacji w ciągu 30 dni od dnia jego dokonania;
  • Jeśli przeznaczysz środki funduszu rehabilitacji na inne rodzaje wydatków niż określone w § 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2007 w sprawie zakładowego funduszu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2015 r., poz. 1023);
  • Jeżeli otrzymałeś pomoc inną niż de minimis w odniesieniu do tych samych kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą lub tego samego projektu inwestycyjnego, a łączna kwota pomocy spowodowałaby przekroczenie dopuszczalnej intensywności pomocy określonej w przepisach mających zastosowanie przy udzielaniu pomocy publicznej innej niż de minimis.

Nie uznaje się za dokonanie wydatku ze środków funduszu rehabilitacji wydatku, który został sfinansowany ze środków innych niż zgromadzone na rachunku zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a następnie zrefundowany ze środków tego funduszu.

Jaki jest termin wydania zaświadczenia?

  • do 30 dni od daty złożenia wniosku,
  • do 2 miesięcy – jeśli Twoja sprawa będzie szczególnie skomplikowana.

Ile należy zapłacić?

 Postępowanie jest zwolnione z opłat.

Gdzie można odebrać zaświadczenie?

  • Ministerstwo Rozwoju wyśle je do Ciebie listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru;
  • możesz je odebrać osobiście, po uprzednim uzgodnieniu terminu z pracownikiem rozpatrującym Twój wniosek.

Jeżeli chcesz osobiście odebrać zaświadczenie, umieść taką informację we wniosku, podaj również swój numer faksu i telefonu.

 

Podstawa prawna:

 

Komentarze: Jak dostać zaświadczenie o pomocy de minimis?

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • Justyna i Piotr

    ocena usługi:

  • Kinga

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do zadanego pytania.
  • Jacek

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za opinię. Bardzo profesjonalnie. Polecam
  • Michal

    ocena usługi:

    Sprawnie i profesjonalnie.
  • Paweł

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.
  • Lusia

    ocena usługi:

    Wszystko bardzo wyczerpująco i solidnie opisane, wniosek przygotowany w sposób zrozumiały i czytelny, bardzo polecam.
  • TR

    ocena usługi:

  • agnieszka

    ocena usługi:

    bardzo profesjonalnie szybko i terminowo polecam
  • Szymon

    ocena usługi:

  • A.R.

    ocena usługi:

    Polecam z całą pewnością. Odpowiedź zrozumiała i satysfakcjonująca, przy czym przystępna cenowo. Pozdrawiam.
  • Marek

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje i polecam.
  • Hanna

    ocena usługi:

    Serdecznie dziękuje za opinie - okazała się niezwykle pomocna Polecam ! Terminowo, jasno Hanna
  • Ewa

    ocena usługi:

    Wyczerpująca opinia na zadane pytania, dostarczona w umówionym terminie.
  • Anna

    ocena usługi:

    Wyczerpująca odpowiedz poparta przykładami za rozsądną cenę . Dziękuję
  • Elzbieta

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona. Bardzo wyczerpująca fachowa opinia. Polecam wszystkim szukającym porady. Dziękuję bardzo .Bakcyl
  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Prawnicza wiedza poparta praktyką w zakresie prawa budowlanego.
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje i polecam w 100% Profesjonalne i rzetelne podejście do sprawy oraz wyczerpujące odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.Jeszcze raz bardzo dziękuję




Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane