Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

umowa leasingu samochodu rejestracja w urzędzie skarbowym 2011

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  Do kiedy trzeba zarejestrowac w urzędzie umowę leasingową?A co się dzieje w sytuacji jak ktos nie zdąży?Jaka kara?Z góry dziekuje za wszelkie informacje na ten temat.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Odliczenie VAT-umowa leasingu sprzed 01.05.2004

  W miesiącu listopadzie wykupuję samochód który miałem w leasingu od 2001 roku. Umowę leasingową zarejestrowałem w US w końcu kwietnia br. Samochód nie spełnia warunków sam. ciężarowego od 1 maja. Czy fakturę z kwotą wykupu należy zaksięgować tak jak raty leasingowe - na "starych zasadach" tzn. z pełnym odliczeniem kwoty VAT - czy może inaczej?

 • Podatek VAT przy wykupie samochodu leasingowanego

  Czy w przypadku wykupu z leasingu samochodu osobowego używanego leasingodawca nalicza podatek VAT?

 • Obowiązek ubezpieczenia leasingowanego samochodu

  Prosimy o wyjaśnienie, która ze stron umowy leasingu jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia w przypadku leasingu operacyjnego samochodu. W takim przypadku leasingodawca jest właścicielem pojazdu, natomiast użytkownikiem jest leasingodawca. Czy istnieją szczególne uregulowania w tym zakresie? Czy jedna ze stron może wywierać wpływ na wybór oferty ubezpieczeniowej?

 • Zmiana koloru samochodu a rejestracja

  Czy przepisy mówią coś o malowaniu samochodu? Czy mogę go pomalować dowolnie? Chodzi mi o różne wzory. Czy ktoś to musi zatwierdzić?

 • Faktura leasingu

  Do faktury wystawionej 31-12-2010 r. otrzymałem fakturę korygującą na dopłatę 1% VAT-u. Faktura leasingowa wystawiona została 31-12-2010 termin płatności był na dzień 21-01-2011. Czynsz leasingu został opisany na fakturze jako \"data sprzedaży 01-2011\" W dniu 04-02-2011 otrzymałem fakturę korygującą. Jaki VAT jestem w obowiązku zapłacić, czy faktura korygująca została słusznie wystawiona?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane