Forum prawne

Kredyt 50/50 na zakup samochodu -warto?

Witam, chcialem sie poradzic szanownych uzytkownikow grupy zamierzamn kupic samochod na raty w 'kredycie promocyjnym" 50/50 czyli teraz place polowe samochodu, druga za rok - zero oprocentowania. (czyli jak samochod kosztuje 30 000 to teraz place 15000 a drugie 15000 za rok i nic wiecej [[poza oplata przygotowawcza kredytu ok 500 zl]] ) mam wplacic polowe teraz, samochod odbiore za 3 dni bo tak mi powiedzieli w salonie - czy moga tak postapic czy tez samochod nalezy mi sie w dniu kiedy podpisuje umowe kredytowa i wplacam polowe ceny? te trzy dni zgodnie z nowa ustawa so po to ze mam prawo sie wycofac z umowy ale czy maja prawo nie dac mi samochodu ? jezeli tak to czy moge zaplacic polowe po tych trzech dniach od podpisania umowy czyli w dniu odboru samochodu - prosze o rade bo nie chcialbym sie dac wkrecic - a na samochodzie mi zalezy i tak bo jest mi po prostu niezbedny ogromne dzieki z gory za wszelkie informacje jak to to jest w rzeczywistosci pzdr kra

(kra)

2002.11.4 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Kredyt 50/50 na zakup samochodu -warto? (5)

Odpowiedź na pytanie: "Czy warto?" zależy od kilku czynników. Przede wszystkim podeślij do tego salonu nienznaa im osobę, która ustali, ile oferują upustu, jeśli samochód weźmie się za gotówkę. Jeszcze nie widziałem salonu, który mając klienta chcącego dokonac zakupu nie negocjowałby ceny. Jeśli nawet ceny nie opuszczą, to dołożą to, czy owo w cenie samochodu. Tak, czy inaczej nie ma nic za darmo. Jeśli kupisz samochód w systemie 50 / 50, to tych upustów nie dostaniesz.
Następnie należy wziąść z banków oferty kredytowe i ustalić, jak wyglądałąby spłata ewentualnego kredytu na ten samochód, gdybyś zapłącił 50% ceny i spłącał posotałą część. Jak podsumujesz jedno i drugie, to sam sobie odpowiesz na to pytanie.

2002.11.8 23:47:46

Kredyt 50/50 rzeczywiście kusi hasłem 0%, ale żaden bank nie zamrozi kilkudziesięciu tysięcy złotych (nawet na rok), zupełnie za darmo.
Gdzie są więc koszty tego kredytu? Najczęściej mieszczą się w prowizji bankowej (w okolicach 5%)oraz w obowiązkowym ubezpieczeniu (tutaj koszty bywają różne od ok 3% wzwyż). Więcej o tej formie finansowania można się dowiedzieć na www.n4c.pl

Jeszcze jedno. Nie zawsze upust i oferta 50 na 50 się wykluczają. Czasami bank czy inna firma mają wynegocjowany specjalny upust, którego klient indywidualny nie dostanie.

2010.8.9 14:18:5

Zwróć uwagę, że za rok auto będzie miało już dużo niższą wartość, a ty będziesz musiał ciągle wysupłać 50 procent jego wartości. Według mnie lepiej w ogóle kupić 3-letnie auto za gotówkę. Powinno być ciągle w bardzo dobrym stanie, w miarę na czasie a ty będziesz miał więcej pieniędzy na inne cele.

2010.11.4 9:10:45

Korzystniejsza jest oferta ?600 za 600? z jaką wychodzi J&J Group. Za przejechanie 600 km otrzymuje się co miesiąc 600 zł- wystarczy zgodzić się na oklejenie nowego auta reklamą. Formalności niewiele, szybkie rozpatrywanie wniosków. Ja już po niespełna 2 tygodniach miałem auto gotowe do odebrania.

2015.5.20 22:33:48

Możesz sprawdzić w porównywarkach internetowych. Tam są zebrane sprawdzone firmy, więc nie ma ryzyka, że np. wyłudzą Twoje dane.
Osobiście polecam https://finrada.pl/pozyczki

2020.3.13 9:21:5

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika