Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak odzyskać pożyczone pieniądze

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Gość1
  Wysłany: 2009-01-23 13:26:43

  Witam. Czy istnieje jakiś sposób na odzyskanie pożyczonych pieniędzy, jeżeli wysyłałam komuś pieniądze przelewem, dodatkowo rozmawiałam o terminie zwrotu przez komunikator internetowy i mam zapis tej rozmowy. Osoba, której pożyczyłam pieniądze unika kontaktu. Zależy mi na tym, żeby sprawa nie trafiła do sądu, ponieważ nie mam na to siły i czasu. Może jest jakiś inny sposób? osoba której pożyczyłam pieniądze unika kontaktu.

  Odpowiedz Cytuj

 • Wysłany: 2009-01-23 14:34:24

  wedlug prawa,to Ty wyslalas pieniadze, wiec nie mozesz oskarzyc o kradziez Jesli osoba nie odda pieniedzy nic nie mozesz zrobic
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • To nie prawda. Mialam podobny problem. Wynajmij natychmiast adwokata. On wysle Twojemu dluznikowi zawiadomienie o natychmiastowym zwrocie pozyczki jakiej mu udzieliles. Adwokat da mu termin jej splaty. Jesli tego nie zrobi wtedy addwokat poda sprawe do sadu. W moim przypadku mialem/am tez tylko dowod wplaty pieniedzy i rozmowy przez komunikator. Wystarczylo dla sadu. Jesli uzgadnialas z dluznikiem termin splaty od tego dnia sad naliczy juz mu odsetki. To dobrze dla Ciebie. Jesli masz jeszcze jakies pytania napisz. Pozdrawiam.
  Odpowiedz Cytuj
 • WITAM.Mam taki sam problem. Pożyczyłam komus przelewem 2 tys. Niby mała suma dla niektorych,ale mi potrzebna i przydatna teraz. Pieniadze pożyczyłam 1 kwietnia i ustalalam ze odda mi ta osoba w maju, pod koniec maja. Niestety do dzisiaj prosze sie o te 2 tys. Bywa ze ta osoba nie dobieta tel, nie odpisuje, a ostatnio jak zapytalam o pieniadze, to stweirdziła ze odda. ale jak ma dojsc do spotkania, to niestety nie pojawia sie. Ciagle slysze oddam oddam,ale nie widze ich jak narazie. Mam dosc proszenia sie o pieniadze ktore pozyczylam komus, bo zaufalam, chcialam pomoc. Njagorsze jest to,ze ta ososba zcasem zapomina ze ma dlug ,l i zachowuje sie jakby nic sie nie stalo, pisze wiadomosc. ALe nie ma na tykle odwagi by sie spotkac, bo zapewne wie ,ze poprosze o pieniadze. Niestety jestem kobieta, sama i chyba ne mam tyle przekonania by facet zwrocil mi kase. Nie wiem juz co robic. Czasem mam juz dosc,ale wkoncu. Nie mam kasy by sadowac sie o 2.00o tys.ale moze trzeba, by wkoncu dotarlo do niego. TYlko czy wystraczy samo pokwitowanie ze wplacilam na konot, bo niestety nie moge znalezc w historii gg,z e rozmawialam z nim, ale wiem ze byla rozmowa nie jedna, tylko moje gg niestety szwnakuje i obawiam sie ze nie zapisało tych rozmow:((Pomóżcie. Jakby co piszcie na mail l.drzewiecka@wp.pl
  Odpowiedz Cytuj
 • Dla mnie najlepszym sposobem jest zgłoszenie się do Kancelarii, ja dzięki Kancelarii Volenti odzyskałam swe pieniądze, ktoś kto zna się na prawie, wie jak Cię pokierować...
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Przepisy określające czas, po którym pożyczka ma być zwrócona

  Pożyczyłem koledze z pracy pieniądze. Teraz chcę je odzyskać, jednak on mówi, że teraz nie ma. Czy są jakieś przepisy które określają czas, w którym kolega musi mi oddać pieniądze?

 • Niewykonanie warunków zawartej umowy

  Czy można wyegzekwować sądownie niewywiązywanie się z zobowiązania i odzyskać pieniądze w przypadku, gdy podłączony internet drogą radiową nie działa. Zapłacono za antenę + oprzyrządowanie potrzebne w tym celu, internet działał kilka miesięcy teraz w ogóle. Pomimo wezwań telefonicznych założyciel nie zgłasza się, unika, ponieważ zainstalował w komputerze złą kartę. Umowy pisemnej nie zawarto, miała być póżniej, jak będzie działać dobrze, ale za osprzęt zapłacono. Czy mając potwierdzenie miesięcznych opłat, świadków można udowodnić usługodawcy zawarcie ustne umowy, niewywiązywanie się z niej i odzyskać pieniądze za osprzęt ?

 • Inwestowanie pożyczonych środków pieniężnych

  Korzystając z dobrej koniunktury na naszym rynku chciałabym zainwestować pewną kwotę pieniędzy w Funduszu Inwestycyjnym lub bezpośrednio na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Posiadam juz pewną wiedze w tym zakresie. Problem w tym ,że od pewnego czasu nie osiągam żadnych dochodów. Nie ukrywam, że najbliższa rodzina mogła by mi pomóc finansowo. Czy pożyczone pieniądze mogę w ogóle zainwestować na rynku kapitałowym i jakie regulacje prawne obowiązują w tym zakresie? Proszę o podanie podstawy prawnej.

 • Pozyczka zawarta w formie ustnej

  Pożyczyłem znajomemu pieniądze - kwotę 4000,00 PLN. Od czterech miesięcy mi ich nie zwraca, nie podpisał mi weksla, nie mam też świadków pożyczki. Na dowód, że miałem te pieniądze mam wyciąg z rachunku bankowego i ewentualne bilingi telefonów komórkowych. Wiem, że można próbować odzyskać je na drodze prawnej. Proszę o udzielenie informacji w tym zakresie - co robić?

 • Roszczenia spadkobierców

  Zmarła moja mama. Jest nas dwóch spadkobierców ja i siostra. Mama posiadała wyrok. Komornik wyegzekwował pieniądze na jej rzecz ale ze względu na śmierć wstrzymał wypłatę. Co mamy zrobić by odzyskać te pieniądze?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane