Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

spowodowanie wypadku smiertelnego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam
  chcialbym wiedziec ile grozi mojemu synowi za spowodowanie wypadku smiertelnego.Syn byl pod wplywem alkocholu mial 2.1 promila i nie mial prawojazdy, jak bedzie wygladal caly przebieg sprawy??


  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Przestępstwo nieumyślnego zabójstwa

  Byłem świadkiem jak kobieta spiesząc się na autobus wtargnęla na jezdnie prosto pod koła samochodu prawdopodobnie poniosła śmierć) i teraz mam pytanie czy kierowca tego pojazdu, który raczej nie mógł nic zrobić by uniknąć potrącenia, jeżeli kobieta zmarła będzie odpowiadał karnie za nieumyślne zabojstwo?

 • Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości a zakaz prowadzenia pojazdów

  Czy w przypadku popełnienia przestępstwa, polegającego na prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości, sąd musi orzec zakaz prowadzenia pojazdów przez skazanego?

 • Pijany pieszy - wypadek drogowy

  W zimie wspólniczka potrąciła pijanego pieszego (badanie krwi wykazało u niego 1,9 promila alkoholu) który wtargnął jej na jezdnię. Doszło do rozprawy w sadzie grodzkim i kierująca (trzeźwa-badanie wykazało tzw. 0,00) została uznana wyłącznie winna zdarzenia i faktu, że nie zachowała należytej ostrożności. Sąd nawet przez chwile nie zwrócił uwagi na fakt, że potrącony wg opinii biegłego w takim stanie (upojenia alkoholowego) nie miał prawa poruszać się sam po drogach i stawać uczestnikiem ruchu. Dodam że do wypadku doszło około 15 metrów za przejściem dla pieszych. Czy pijany pieszy może być uczestnikiem ruchu?Czy wolno mu poruszać się i stawać uczestnikiem ruch drogowego stwarzając zagrożenie wypadku? Czy w takim przypadku nie powinien, jeżeli nie winnym to być współwinnym wypadku? czy są jakieś przepisy które mówią o prawach i obowiązkach pieszego?

 • Przyczynienie się poszkodowanego do szkody

  Czy osoba będącą jedynym sprawcą wypadku, w którym została poszkodowana może domagać się od innego uczestnika tegoż wypadku odszkodowania z zastosowaniem art. 362 Kc?

 • Odpowiedzialność za wypadek drogowy

  Kierowca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nie zdążył wyhamować, ponieważ jezdnia była oblodzona, powodując wypadek drogowy, w którym zginęły dwie osoby, a trzecia została ranna. Po przesłuchaniu przez prokuratora, został zwolniony do domu (zero alkoholu), posiadał wszelkie wymagane przepisami uprawnienia. Prokurator wnioskuje o wyrok za umyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Czy możliwe jest orzeczenie o nieumyślnym spowodowaniu wypadku? Czy osoba, która przeżyła (kobieta) może wystąpić z powództwa cywilnego przeciwko kierowcy o zadośćuczynienie materialne? Czy kierowca może stracić prawo jazdy?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane