Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa darowizny samochodu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Co powinna zawierać umowa darowizny samochodu?

  Odpowiedz Cytuj
 • Z powodu konieczności przerejestrowania samochodu umowa musi mieć formę co najmniej pisemną. Umowa darowizny powinna zawierać dokładny opis przedmiotu darowizny, w szczególności należy podać: markę i model samochodu, rok produkcji, numery rejestracyjne, numer nadwozia. Należy także podać dokładne dane stron oraz zamieścić w tekście umowy paragraf o przyjęciu darowizny przez obdarowanego. Umowa powinna być sporządzona w liczbie równej ilości wszystkich darczyńców i obdarowanych.
 • Reklama

 • Jak wygląd umowa darowizny samochodu?

  Chciałabym przekazać samochód mojej córce i nie wiemy za bardzo jak to zrobić. Może ktoś będzie nam mógł pomóc i doradzić w tej kwestii?

  Z góry dziękuję
 • Wszelkie umowy znajdzie Pan w zakładce dokumenty na stronie e-prawnik.pl.

  Lepiej jest przekazać w darowiźnie. Wiąże się z tym pewna opłata, ale unia się tym samym wszelkich sporów rodzinnych, nieporozumień, niedomówień i roszczeń.

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane