Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Co można odliczyć od podatku w 2012 ?!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ

• Zwracam sie do was z prośbą o pomoc. Co poza internetem, dziećmi i fakturami można odliczyć od podatku?! Te 3 informajce przewijają się wszędzie a ja potrzebuje jeszcze troche więcej informacji na ten temat!

Odpowiedz Cytuj
  • sprawdź sobie w aktualnym tekście ustawy. http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19910800350
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

• VAT a koszty

Po wykonaniu dla nas robót budowlanych został podpisany protokół odbioru w dniu 31.01.2012. Na podstawie protokołu została nam wystawiona faktura VAT w dniu 06.02.2012. Czy mogę VAT odliczyć w kosztach za luty?

• Odliczenia od dochodu i podatku za 2008

Nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej, pracuję w tzw. budżetówce. Za 2007 r. mogłem odliczyć od przychodu wydatki na Internet oraz od podatku ulgę z tytułu wychowania dzieci (1145,08 zł). Czy za rok 2008 mogę: odliczyć koszt internetu, odliczyć ulgę z tytułu wychowania dzieci (jedno dziecko 23 l. jeszcze studiowało i ukończyło studia, ale w roku 2008 nie uzyskało żadnych przychodów, odliczyć koszt prenumeraty ZAPYTAJ PRAWNIKA w serwisie e-prawnik.pl, odliczyć zakup komputera osobistego, rozliczyć się razem z żoną?

• Wykazana strata a składka zdrowotna w PIT 5

Jeżeli firma wykazuje stratę, a więc nie płaci podatku, czy muszę w druku PIT-5 wpisać 7,75% podstawy składki na ubezpieczenie społeczne? Czy jeżeli tego nie zrobię to skutkuje to jakimiś konsekwencjami?

• Dochody z zagranicy a kwota wolna i ulga remontowa

Czy od łącznego dochodu z tytułu pracy uzyskanego za granicą i w Polsce (pierwsze 6 miesięcy Polska, drugie pół roku Niemcy), od ostatecznej kwoty podatku należnego, obliczonego na zasadzie progresywnej z odliczeniem (stopa procentowa), można odliczyć 530,08 PLN od należnego podatku, jak miało by to miejsce w przypadku pracy tylko w Polsce? Czy dodatkowo można odliczyć wydatki remontowe w tym samym przypadku?

• Nieściągalna wierzytelność a koszty

W 2000r. podpisałem pożyczkę pracownicy z Funduszu Socjalnego. Pracownica została zwolniona i nie spłaciła pożyczki. Zaległe raty pracodawca potrącił z mojego wynagrodzenia. Komornik nie może ściągnąć wierzytelności, bo nie ma z czego. Czy kwotę wierzytelności wraz z odsetkami i kosztami komornika mogę odliczyć od podatku od osób fizycznych?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane