Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak długo czeka się na zwrot za PIT-a z Urzędu Skarbowego?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Błędne dane adresowe na PIT-11

    Proszę o informacje jak powinnam się zachować w sytuacji, w której były pracodawca przesłał PIT-11 z nieprawidłowymi danymi dotyczącymi nazwy i adresu urzędu skarbowego oraz aktualnym moim miejscem zamieszkania. Czy mogę nic w tej sprawie nie robić i US prześle sobie dokumenty sam?

  • Zerowy PIT roczny

    Podatnik był właścicielem spółki cywilnej przez jeden dzień (1 stycznia) w roku 2008, gdy zarówno dochód, jak i koszty w tym czasie w spółce wyniosły 0 zł. Podatnik nie miał żadnych innych dochodów z innych źródeł. Generalnie podatnik w latach poprzednich rozliczał się na zasadach ogólnych. Czy w takim razie istnieje obowiązek złożenia rocznego PIT-u z wpisanymi 0 w odpowiednich miejscach?

  • Zawiadamianie urzędu o sprzedaży nieruchomości

    Posiadam działkę budowlaną od ponad 6 lat. W tym roku chciałbym ją sprzedać. Czy w związku z tym, że od momentu zakupu minęło więcej niż 5 lat (czyli według mojej wiedzy nie płacę podatku), to czy jestem zobowiązany to składania jakiegokolwiek PIT-u lub informowania urzędu skarbowego w innej formie?

  • Deklaracja roczna PIT-4R

    Prowadzę sprawy kadrowo-płacowe. Odprowadzam do Urzędu Skarbowego podatek od wynagrodzeń pracowniczych. Deklaracji PIT-4 nie składam, bo nie ma obowiązku. Czy za rok 2007 mam obowiązek złożyć roczną deklarację za odprowadzone zaliczki?

  • Staż a roczne zeznanie podatkowe

    Od października 2005 r. jestem na stażu z PUP, zatem, czy muszę rozliczać się z Urzędem Skarbowym? Jaki PIT mam złożyć?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane