Forum prawne

zmiana regulaminu przynawania stypendium socjalnego 2011/12

Witam serdecznie,
zwracam sie z uprzejmą prośba, do wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób byłyby w stanie pomóc swoją wiedzia. Caly problem wygląda następujaco:
w tym roku zakoczylem naukę na studiach pierwszego stopnia stacjonarne(licencjat) na kierunku (nazwijmy umownie) FA. Wraz z rozpoczęciem drugiego roku studiów na FA, zacząłem studia pierwszego stopnia na kierunku DZ tej samej uczelni. Stypendium socjalne pobierałem z mojego pierwotnego kierunku, tzn. FA. Stypendium jednak nie było pobierane przez cały okres studiów na tym kierunku. Pobierałem je na drugim i trzecim roku. Z kierunku drugiego (DZ) nie pobierałem żadnych świadczeń. Wraz z zakończeniem nauki na pierwszym kierunku FA postanowiłem złożyć dokumenty o przyznanie stypendium socjalnego na drugim kierunku (DZ). W pokoju pomocy materialnej przy składaniu dokumentów pytałem się, czy to, że skończyłem i pobierałem stypendium na innym kierunku nie będzie w jakikolwiek sposób kolidowało z tym. W odpowiedzi uzyskałem, że nie będzie żadnego problemu w przyznaniu stypendium jeśli nie pobierałem go przez 3 lata, a 2. Sugerując się więc tym wszystkie wymagane dokumenty zostały przeze mnie złożone. Wczoraj zaniepokojony brakiem przelewu na konto, postanowiłem się wybrać do pomocy socjalnej zasięgnąć języka. Okazało się, że w tym roku akademickim regulamin został zmieniony, a stypendium zwyczajnie już mi się nie należy, z racji tego, że stypendium pobieralem juz na innym kierunku. Poniżej przesyłam ten konkretny wycinek regulaminu:
§ 6
1. Student studiujący równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymywać stypendium socjalne, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, zapomogę, stypendium rektora dla najlepszych studentów i stypendium ministra za wybitne osiągnięcia tylko na jednym ze studiowanych kierunków według własnego wyboru.
2. Student wraz z wnioskiem o przyznanie świadczeń pomocy materialnej składa pisemne oświadczenie o niepobieraniu świadczeń pomocy materialnej na więcej niż jednym kierunku.
3. Studentowi, który po ukończeniu jednego kierunku studiów kontynuuje naukę na drugim kierunku studiów, nie przysługują świadczenia, o których mowa w § 5 ust. 1 i ust. 2, chyba że kontynuuje on studia po ukończeniu studiów pierwszego stopnia w celu uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego, jednakże nie dłużej niż przez okres 3 lat.

i w tym momencie zwracam sie jeszcze raz z wielką prośbą do osób, lub osoby, która jest w jakikolwiek spób w stanie mi pomóc/doradzić , gdyż zostałem w kiepskiej sytuacji, bez środków do życia, a nie wiem w jakim czasie uda mi się znaleźć jakąkolwiek pracę. pozdrawiam serdecznie
ps. liczę na to, że temat w odpowiednim dziale, jak i że problem w miare przejżyście napisany

2011.11.17 10:26:20

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: zmiana regulaminu przynawania stypendium socjalnego 2011/12

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika