Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak długo można pracować?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Wiem, że może to dziwne pytanie, ale jak długo można pracować będąc na emeryturze? Otóż mój dziadek ma 81 lat i cały czas pracuje zawodowo, ale czy to zgodne z prawem?

  Odpowiedz Cytuj
 • Wydaje mi się, że nie ma jakiejś górnej granicy, do której ktoś może pracować. Jeśli tylko pracodawca jest chętny do zatrudnienia takiego pracownika, a pracownik spełnia kryteria zdrowotne, to nie ma przeszkód. 

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Utrzymywanie dorosłego, studiującego dziecka

  Jestem 20-letnia studentką studiów dziennych, nie pracuję. Istnieje możliwość, że zgłoszę ojca-alkoholika na komisję alkoholową. On, w rewanżu, może mnie wyrzucić z domu. Czy według prawa, ojciec może przestać mnie utrzymywać?

 • Wypadek przy pracy pracownika na zwolnieniu L4

  Pracowałem na zwolnieniu chorobowym w pracy, zdarzył się wypadek, pracodawca zaprzeczył, że kazał mi pracować. Co mam robić?

 • Koniec płacenia alimentów

  Mój syn mieszka w Niemczech, ma skończone 26 lat i studiuje. Jak długo jeszcze muszę mu płacić alimenty? Czy istnieje granica przyzwoitości, która chroni rodziców przed dziećmi, które chcą studiować do późnej starości?

 • Porzucenie pracy przez pracownika

  W jakim czasie pracodawca może zwolnić pracownika z art. 52 - porzucenie pracy. Jeśli przestałem świadczyć pracę od 15.12.2001 r (nie posiadam poświadczenia przyjęcia przez pracodawcę mojego wypowiedzenia, chociaż je złożyłem).

 • KW dla mieszkania spółdzielczego własnościowego

  Posiadam własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego. Czy i w jaki sposób można założyć księgę wieczystą dla tego mieszkania, aby można było otrzymać kredyt hipoteczny? Jak długo mogą potrwać te formalności?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane