Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kto pokrywa koszty badania na cele Sanitarno Epidemiologiczne ( książeczka zdrowia )

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  Mam pytanie co do takiej sytuacji. Czy osoba która uczy się w studium na Kosmetyczkę dostając skierowanie ze szkoły właśnie na badania do saneidu ponosi koszty za takie badania?? Czy szkoła powinna taki koszt pokryć. Szkoła jest bezpłątna i posiada UPRAWNIENIA SZKOŁY PUBLICZNEJ. W/w szkoła wysyła swojego słuchacza na praktyki jednak wczesniej słuchacz musi zrobic sobie ksiazeczke zdrowia. Skierowanie jest do Stacji Sanitarno epidemiologicznej znajdujacej sie w tym samym miescie ( województwie co szkoła ) lecz słuchacz jest z innego województwa w takiej sytuacji wg pracowniak sanepidu nie można zrobic takiego badania za darmo. Czy taki paradoks jest możliwy??

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Własność pracowniczej książeczki zdrowia

  Pracownik jest zatrudniony po raz pierwszy w mojej firmie. Jest to jego kolejna praca z tym że wcześniej pracował u innych pracodawców. Chciałabym wiedzieć czyją własnością jest pracownicza książeczka zdrowia i czy po skończonym stosunku pracy mam na żądanie pracownika ją mu wydać, czy nadal przechowywać w aktach?

 • Koszty badań pracowniczych-obowiązek pracodawcy

  Pracownik po raz pierwszy przyjmowany jest do sklepu .Jest to jego kolejna praca z tym, że poprzednie były u innych pracodawców. Kto ponosi koszty opłat za wstępne i okresowe badania pracownicze, zarówno BHP jak i sanitarno - epidemiologiczne? Pracodawca czy pracownik? Chodzi o sklep spożywczy.

 • Koszty badania zdrowia pracownika

  Zatrudniam pracowników w sklepie spożywczym. W momencie przyjęcia do pracy kieruję kandydata na pracownika na badania lekarskie wstępne i ponoszę ich koszt, a także za kolejne okresowe badania. Jednak w tym przypadku (sklep spożywczy) konieczne jest posiadanie drugiego badania - aktualnej Książeczki zdrowia czy obecnie badania tzw.SANEPID. Moje pytanie: kto ponosi koszty pierwszego badania SANEPID oraz kolejnych badań SANEPID?

 • Pracownicza książeczka zdrowia a ciąża

  Pracownik podjął pracę wraz z aktualnymi badaniami lekarskimi. W międzyczasie przedstawił zwolnienie lekarskie z powodu zajścia w ciążę i choć fizycznie już u mnie nie pracuje to oczywiście nadal figuruje w ewidencji pracowników. Czy pracownik ma obowiązek dokonywać z tego powodu jakichś wpisów lekarskich w pracowniczej książeczce zdrowia?

 • Koszty wstępnego badania lekarskiego pracownika

  Przy przyjęciu do pracy należy wysłać pracownika za badania lekarskie. Kto płaci za takie badania, pracodawca czy pracownik?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane