Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Odprawa

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  Pracowałam ponad 20 lat u jednego pracodawcy. Z tym, że firma dzieli się na matkę i córki (firmy podrzędne z tym samym przedrostkiem w nazwie firmy).
  Postaram się w pełni opisać swoją sytuację.

  Zakładając, że firma "matka" nazywa się "ABC Matka" pracowałam w niej 9 lat, następnie zostałam przeniesiona firmy "ABC Córka" gdzie przepracowałam 5 lat, natomiast po tym czasie ponownie zostałam przeniesiona do innej firmy tego samego pracodawcy o nazwie "ABC Syn" 1 rok. Po tym zostałam ponownie przeniesiona do firmy "ABC Matka" i tam przepracowałam 7 lat i 8 miesięcy (z zakończeniem 3-miesięcznego wypowiedzenia będzie to 7 lat i 11 miesięcy).

  Dodatkowo muszę zaznaczyć, że "ABC Matka" jest od 7 lat w upadłości-likwidacyjnej w związku z czym przyczyną wypowiedzenia jest "trudna sytuacja ekonomiczna firmy".

  Pytanie moje brzmi następująco : czy należy mi się odprawa, a jeżeli tak to jaka? Pytanie to zadaję, gdyż na wypowiedzeniu owa informacja nie jest zawarta. Drugie pytanie wiążę z ilością dni do odwołania się od wypowiedzenia. Znajduje się na nim informacja o 7 dniach od otrzymania dokumentu. Czy są to dni kalendarzowe, czy też robocze?

  Mam jeszcze jedno pytanko:
  Czy jeżeli firma jest w upadłości likwidacyjnej to zarządzający nią syndyk może nie wypłacić mi odprawy i wciągnąć mnie na listę podmiotów, u których firma ma długi a w związku z czym zalegać z wypłaceniem odprawy?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane