Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Skarga do PIP za zaleganie z wypłatą.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Serdecznie Witam

  Mam pytania dot. skargi do Państwowej Inspekcji Pracy.

  Czy jeżeli na umowie o prace na zlecenie mam napisane że powinienem dostać wypłatę do tygodnia od podpisania rachunku który podpisałem 1 danego miesiąca a wypłata dalej nie wpłynęła to mogę to zgłosić do PIP. Co czeka wtedy pracodawcę?

  Odpowiedz Cytuj
 • Heh, w Krakowie w zeszłym roku inspektorzy pracy wystawili przedsiębiorcom 500 mandatów, w sumie 634 tys. złotych kar;/ głownie chodziło o spóźnione lub niewypłacone wynagrodzenie oraz nieprawidłowości przy zawieraniu i rozwiązywaniu umowy o pracę.
 • Reklama

 • Właściciele firm mają największy problem z dotrzymaniem terminu wypłaty i jej wysokości. Nic tylko powiedzieć \"p**** nie robię\".
 • Nie wiem od czego zacząć więc zacznę od początku. Jestem zatrudniony w firmię ochroniarskiej. Jestem zatrudniony tutaj jako osoba niepełnosprawna (mam 1 grupę inwalidzką) na stanowisku administracyjnym. Pierwsze dwa miesiące pracowałem normalnie po 7 h dziennie w biurze od poniedziałku do pt. Później szef stwierdził że księgowa sama sobie tam poradzi i się zaczeło. Przerzucił mnie na monitoring. Początkowo ok pracowałem normalnie później zaczął mi dodawać godzin zaczeło się pracowanie w niedziele święta itd Jedną sprawą jest to że pracuje po 24 h/ dobe gdzie jako osoba niepełnosprawna nie powinienem pracować więcej niż 7h i tak mam własnie wpisane w papierach przykładowo w zeszłym miesiącu za 240 godzin pracy dostałem wynagrodzenie 1180 zł na rękę. Gdzie na umowie mam 2000 brutto. Wiem. Podpisałem ze odbieram to 2000 ale to z obawy że stracę. Pracę. Po prostu teraz stwierdziłem że nie mogę sobą więcej dawać pomiatać bo będzie tylko gorzej i stąd moje pytanie co mogę zrobić. z czym udać się do inspekcji pracy. Dodam że wydaje tutaj broń a nie mam nawet na nią pozwolenia. Nie mam też zbyt wiele dowód. W sumie tylko ksero grafików, notatki z interwencji które pisałem, zdjęcia wydawanej broni. Na to że płaci mi mniej niż na papierze nie mam żadnego dowodu. A przez to dostaję za mnie większe dotację od pfron. Czy rozmowa którą bym nagrał kiedy się do tego przyznaje bedzie jakimś dowodem ?
 • e-skarga.pl
  Wysłany: 2017-07-14 16:10:33

  Polecam skorzystanie z portalu e-skarga.pl Szybko i sprawnie, są gotowe wzory skarg do wyboru przygotowane przez prawników. Adres: [url=http://e-skarga.pl]www.e-skarga.pl[/url.]
 • e-skarga.pl
  Wysłany: 2017-07-14 16:11:54

  http://e-skarga.pl
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane