Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Skłądki zus przy własnej działalności i umowie o pracę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam
    Jak jest z opłatami za ZUSem jeśli otrzymałem umowę o pracę a sam też prowadzę działalność gospodarczą.
    Rozumiem że zobowiązania za zus przechodzą na pracodawcę, nie trzeba tego dublować?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Składki do ZUS a umowa na okres próbny

    Czy zatrudnienie pracownika na okres próbny wiąże się z koniecznością uiszczania opłat ZUS, tak jak przy umowie o pracę lub umowie zlecenia? Jeśli tak to w jakim zakresie?

  • Komandytariusz-rolnik a ubezpieczenie społeczne

    Osoba fizyczna prowadzi własne gospodarstwo rolne i z tego tytułu korzysta z ubezpieczenia społecznego w KRUS. Obecnie została komandytariuszem w spółce komandytowej. Spółka ta osiągnie pierwsze przychody w IV kwartale 2007 roku. Czy komandytariusz ma obowiązek ubezpieczenia się w ZUS, czy może korzystać w dalszym ciągu z ubezpieczenia społecznego w KRUS?

  • Umowa z członkiem zarządu

    Czy Przewodniczący Rady Nadzorczej w spółce z o.o. może zawrzeć umowę zlecenie z powołanym Prezesem Zarządu. W naszej Spółce Prezes ma taką umowę i odprowadzamy od jego umowy ZUS - składkę zdrowotną. Czy to jest prawidłowe? Prezes jest zatrudniony na umowę o pracę w innej firmie.

  • Działalność gospodarcza a kontrakt menedżerski

    Prowadzę działalność gospodarczą, w której mam wpisane zarządzanie przedsiębiorstwem, kierowanie. Niedawno podpisałem kontrakt menedżerski na kierowanie inna firmą jako osoba fizyczna. Czy mogę skorzystać ze zbiegów ubezpieczeń i zamienić tytuły ubezpieczeń, aby odprowadzać składki na ZUS od kontraktu menedżerskiego, a od działalności gospodarczej tylko składkę na ubezpieczenie zdrowotne?

  • Własna firma, umowa o pracę i składki ZUS

    Czy muszę odprowadzać składkę do ZUS, jeśli pomimo prowadzenia działalności gospodarczej jestem zatrudniony w innej firmie na czas nieokreślony na podstawie umowy o pracę?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane