Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa na KONTRAKT

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Proszę o pomoc w znalezieniu przepisu prawnego lub innego źródła odpowiadającego na moje pytanie - Czy umowę na kontrakt można zawszeć np. z pracownikiem budowlanym tak aby on sam (pracownik) odprowadzał składki ZUS i podatek do Urzędu Skarbowego? - Jeżeli tak to co powinna zawierać taka umowa? Znalazłam tylko informacje na temat kontraktu menadżerskiego.

  Odpowiedz Cytuj
 • Niestety. Z pracownikiem który podlega kierownictwu pracodawcy i wykonuje pracę w miejscu i czasie wskazanym przez pracodawcę można zawrzeć tylko umowę o pracę -art.22 KP (z wiążącymi się z tym obowiązkami pracodawcy).Umowa o kontrakt menadżerski nie jest wyraźnie uregulowana w przepisach prawnych. Będzie się tu stosować przepis art. 750 Kodeksu Cywilnego (umowa o świadczenie usług) i stosować odpowiednio przepisy o umowie zlecenia. Jednak z pracownikami na budowie (np. z murarzem) nie można zawrzeć kontraktu menadżerskiego. Murarz- menadżer?
 • Reklama

 • Pokojowka
  Wysłany: 2007-01-05 19:47:08

  Mam podobny problem,pracuje w hotelu jako pokojowa a moja umowa nazywa sie"umowa o swiadczenie usług-kontrakt"Poszukuje informacji na ten temat,jakie mam prawa pracując na takiej umowie?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane