Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zbycie udziałów, rezygnacja z funkcji prezesa i członka zarządu w systemie telefinformatycznym

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry,

  Proszę o pomoc w kwestii spółki z o.o., która ma dwóch wspólników (każdy po 50% udziałów) jeden ze wspólników jest członkiem zarządu drugi Prezesem.
  Prezes chce zrezygnować z funkcji prezesa, członka zarządu napisał w tym celu oświadczenie, chce również zbyć 49% udziałów członkowi zarządu a pozostałe 1 % zbyć dla osoby, która wstąpi jako nowy wspólnik do spółki z o.o.. Czyli Prezes spółki nie chce już mieć ze spółką nic wspólnego.
  Umowa spółki była zawierana w systemie s24 - napiszcie proszę czy całą procedurę mogą przeprowadzić w tym systemie, czy nie obędzie się bez wizyty u notariusza? Czy cała procedura będzie wyglądać tak, że zbycie wszystkich udziałów prezesa odbędzie się poprzez oświadczenie zbywcy i nabywcy tych udziałów przy wykorzystaniu dostępnego wzorca i takie oświadczenia wyślą przez s24 przy pomocy podpisów kwalifikowanych? Następnie prezes przedstawi oświadczenie rezygnacji z pełnionych funkcji - (i co tutaj powinien zrobić- jakich zmian dokonać?). Kolejny krok powołanie nowego prezesa, którym byłby członek zarządu mający 99% udziałów - jak tutaj to ugryźć? Z góry dziękuję za każdą pomoc.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane