Członek zarządu a koszty jego wykreślenia z KRS

Pytanie:

"Czy prezes zarządu spółki z o.o. ma obowiązek poniesienia kosztów jego wykreślenia z KRS, w przypadku gdy została przyjęta przez wspólników jego rezygnacja z pełnienia funkcji, a główny udziałowiec (85% udziałów) jest zarządzany przez syndyka masy upadłościowej. "

Odpowiedź prawnika: Członek zarządu a koszty jego wykreślenia z KRS

Koszty związane z działalnością spółki jako osoby prawnej powinny być ponoszone przez spółkę. W związku z tym ustępujący prezes spółki nie ma obowiązku ponoszenia kosztów zmiany wpisu w KRS z własnych środków finansowych. Rezygnujący z funkcji członek zarządu ponosi jedynie odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną spółce zgodnie z przepisami o zleceniu. Kosztów wykreślenia prezesa z KRS nie można uznać za szkodę, mieszczą sie one bowiem w zakresie zwykłej działalności spółki.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika