Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Skarga na czynności komornika, gdańsk 2012

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Komornik nie jest bezkarny!!

rozumiem że skarga na komornika przysługuje i wierzycielowi i dłużnikowi.

złożyłem skarge do komornika, ten jednak sie z nia nie zgodził-bo to była skarga na niego. teraz sprawa jest w sadzie, tyle ze w sadzie pewna pani ktora znala tego adwokata powiedziala zebym sprawdził ile czasu mineło od niezgodzenie sie z moja skarga, gdyz komornik ten jest dosyc leniwy i opieszaly. nie wiem zabardzo o co moze chodzic. to ma znaczenie kiedy komornik złozył swoj brak zgody co do mojej skargi w sadzie??

Odpowiedz Cytuj
  • dlaczego nie można złożyć skargi na Postanowienie Sądu oddalające oczywiście skargę na czynności komornicze?
  • Reklama

• komornik jako funkcjonariusz ma obowiazki tak samo jak przywileje, jego obowiazkiem jest w pani przypadku w przeciagu 3 dni zlozyc do sadu nie zgodzenie sie z pana/pani skarga, jesli nei zrobi tego w wyznaczonym terminie to za to odpowiada.
  • Zgodnie z przepisem art. 23 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji, komornik ma obowiązek naprawić szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu czynności
  • no i niby jak to wynagrodzi czy zadość uczyni?? wyliczą ile ma zapłacić za dwa dni spóźnienia??... a jak np. wiadomo że zrobił to celowo?? tylko pewnie trzeba to będzie udowodnić...
  • to jedyny powód na złożenie skargi? jesli tak to nie warto, bo kilka dni spóźnienia jeżeli pani to wielkiej różnicy nie zrobiło to żadna szkoda. komornik może tłumaczyć sie nawałem spraw i mu się nic za to nie stanie. tak więc o ile komornik nie robi tego celowo lub nie dopuszcza sie innych nadużyć to proszę się ine bawic w takie skargi, zajmuja one czas sądom które powinny go poswiecic na wazniejsze sprawy.
  • maria
    Wysłany: 2017-11-09 11:19:30

komornik w gdansku alicjia julke koszczewa to najgorszy komornik to co ona wyprawia to powinno ja sie zamknac a sedziowie ja popieraja ona zondzi jak mafia skandal ze takom patologie sie z pracy niewyzucilo gdzie prawo prawo po stronie komornikow skandal ze jeszcze bande sie toleruje prawo kulawe ona robi co chce i bierze ile chce widac ta kaste patologiczna w sadach gdanskich i u komornikow poco placimy nate szmaciajstwo skandal gdzie zlorzyc skarge w sadzie patologicznym jak gdansk to kpina
  • Sylwka
    Wysłany: 2017-12-07 10:31:07

Skarga generalnie służy przeciwko czynnościom komornika. Wtedy czynności komornika poddane są kontroli i ocenie sądu. Chodzi zazwyczaj o zbadanie legalności działań komornika. Ja taką sprawę prowadziłam przeciwko komornikowi z kancelarię Cejrowski Tczewa i sprawa wygrana przeze mnie.
  • Marta
    Wysłany: 2017-12-10 18:16:31

W problemach z komornikiem, może Ci pomóc http://antywindykacjaonline.pl/. Potrafią wykorzystać przepisy prawne i wstrzymać windykację. Sa niezwykle pomocni w walce z komornikiem.

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane