Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Odmówiłem mandatu-wniosek do sądu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam ,
  Zostałem zatrzymany przez policję i zostało mi wmówione , że wyprzedzałem na podwójnej ciągłej , przejściu dla pieszych ,stworzyłem zagrożenie razem 16 punków i 700zł.

  Wczoraj jadąc na motocyklu z ekipą w parę osób dojechaliśmy do radiowozu który jechał przed nami , jeden z ekipy się wyłamał zaczął wyprzedzać złamał parę przepisów i uciekł .
  Jak skończyła się podwójna linia ciągła wyprzedziłem radiowóz i potem jeszcze dwa samochody zatrzymałem się na skrzyżowaniu ze światłami podjechała do mnie policja kazała zjechać z drogi i przedstawili mi następujące zarzuty wyprzedzanie na podwójnej ciągłej , na przejciu dla pieszych i stworzenie zagrożenia .
  Powiedziałem że tak nie było ,więc odstąpiłem od przyjęcia mandatu i Pan policjant powiedział że kieruje wniosek do sądu .
  Dojechałem do mojej ekipy motocyklowej zatrzymali się kawałek dalej czekając na mnie , opowiedziałem wszystko powiedzieli że przecież tak nie było i mogą to zeznać razem zemną było pięć osób na motocyklach .
  Dodam że Panowie Policjanci jechali oznakowanym starym Oplem Astra bez wideo rejestratora , kamer itp. Czyli mogli mi wmówić mi wszystko. Po odmowie mandatu chcieli tylko numer telefonu nic nie podpisywałem .
  Teraz moje pytanie jak to będzie wyglądać jest to słowo przeciwko słowu bez żadnych dowodów koledzy powiedzieli że jeżeli będzie trzeba zeznają. Jest nas razem zemną pięć osób .
  Proszę o pomoc co mogę zrobić ,co mi grozi i jak się bronić .

  Z poważaniem Martin

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane