Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wymeldowanie syna

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Kiniu37
  Wysłany: 2009-01-18 16:14:07

  Czy mogę wymeldować syna z domu, jeżeli nie mieszka już 3 lata, dom należy do zmarłego męża i nie została przeprowadzona sprawa spadkowa. Dziękuję !!!

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam Mam problem w postaci syna. Ma 34 lata i jest to ciężki przypadek. Były mąż z nami nie mieszka i nie mam z nim kontaktu, ale jest współwłaścicielem domu w którym mieszkamy. Czy jako współwłaściciel mogę wymeldować syna bez zgody byłego męża??
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Jeżeli syn rzeczywiście mieszka to kwestia wymeldowania wydaje się raczej promlematyczna.
  Odpowiedz Cytuj
 • Przepraszam - oczywiście miało być problematyczna. Zameldowanie jest administracyjnym potwierdzeniem faktu, że ktoś mieszka pod danym adresem. Jeżeli syn faktycznie mieszka to wymeldowanie go, w szczególności bez jego zgody jest nierealne i to bez względu na to czy współwłaściciel się na to zgadza czy też nie. pozdrawiam jurystka

  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wymeldowanie kolegi z mieszkania

  Mój kolega wyjechał za granicę. Poprosił mnie o wymeldowanie go z mieszkania, w którym nie mieszka od roku. Czy mogę to zrobić?

 • Opuszczenie mieszkania po podziale majątku

  Jeżeli jesteśmy po podziale majątku (dom) i spłacie należnej części byłemu współmałżonkowi to uważam, że były współmałżonek powinien się wyprowadzić. A co z pełnoletnim synem (26 - lat). Jeżeli nie chciałbym, żeby nadal on mieszkał ze mną bo np. będę się nosił z zamiarem sprzedaży później tego domu. Czy mogę w prawny sposób wymeldować go z zajmowanego mieszkania? Czy muszę mu zapewnić jakiś lokal? Co zrobić, jeżeli nie chciałby opuścić mieszkania. Nadmieniam, że byłbym wtedy jedynym właścicielem domu. Jak spowodować wymeldowanie syna z mieszkania?

 • Wynajem okazjonalny a zameldowanie

  Czy w przypadku najmu, właściciel powinien być zameldowany w lokalu mieszkalnym, który chce wynająć okazjonalnie?

 • Obowiązek meldunkowy w polskim prawie

  Jak wygląda kwestia obowiązku meldunkowego w polskim prawie?

 • Zatrudnienie pełnoletniego syna w firmie

  Właściciel jednoosobowego przedsiębiorstwa chce \"wprowadzić\" pełnoletniego syna do swojej firmy. Czy może zatem zatrudnić syna, który jest aktualnie uczniem studnium i nigdzie nie pracuje. Co jest wskazane: umowa o pracę czy zlecenie, jeśli ma pełnić funkcje dyrektora i ma posiadać pełnomocnictwo notarialne. Czy ojciec zatrudniający syna będzie mógł go szkolić a koszty z tego tytułu księgować jako koszt uzyskania przychodu firmy. A może w ogóle nie można zatrudnić syna i wówczas należy zmienić formę prawną tj. założyć spółkę cywilną?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane