Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

służebność drogi- zmiana w zapisie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam wszystkich, mam nadzieję ,że uzyskam odpowiedz na moje pytanie, najpierw krótki opis problemu:
  jestem na etapie kupowania domu przez którego działkę ma wyytczony przejazd sąsiad ponieważ nie ma innego dojazdu do swojej działki.W akcie notarialnym jest taki zapis:
  Właściciel ..imie i nazwisko...oświadcza, iż ustanawia bezpłatnie na rzecz każdoczesnego właściciela działki nr XXX prawo przejazdu i przechodu przez działkę nr XXY pasem szerokości 4m wzdłuż granicy z działką nr XXZ.
  Rozumiem zapis o zapisie przejazdu koniecznego czy służebności ale moje pytanie jest odnośnie tych 4metrów.
  Czy jako nowy właściciel mogę zmienić w jakiś sposób ten zapis na 3m lub 3 z kawałkiem ponieważ chcę ten przejazd odgrodzić i 4 metry wiązałoby się z tym, że nie miałbym przejścia z przedniej strony działki na tylną. Nie chcę nikomu robić na złość i zrobiłbym przejazd tak aby sąsiad normalnie mógł przejechać ( nie będzie tam wjeżdżał TIRem więc te 4m wydaje mi się zbyteczne. Czy jest możliwość zmiany tego zapisu?????

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane