Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak odzyskac prawo jazdy po 2-óch latach ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Chciałbym się dowiedzieć czy po dwóletnim wstrzymaniu prawa jazdy, kara liczy się od daty zabrania uprawnienia czy od daty rozprawy tj.(data ożeczenia sądu o długości kary)? w moim przypadku sprawa sądowa odbyła się prawie 5 miesięcy po zabraniu prawa jazdy.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Prawo jazdy wydane za granicą a uprawnienia w Polsce

    Prawo jazdy wydane za granicą pozwala prowadzić pojazdy w Polsce?

  • Irlandzkie prawo jazdy w Polsce

    Posiadam tzw. provisional driving licence wydane w Irlandii (do czasu zdania egzaminu z jazdy nie mogę poruszać się po autostradach) czy jest możliwość wymienienia go u nas na prawo jazdy polskie?

  • Wymiana prawa jazdy

    Czy i w jakim terminie muszę zmienić swoje prawo jazdy jeśli zmieniły mi się w nim dane? W jednym przypadku jest to tylko zmiana adresu, a w drugim jest to zmiana nazwiska i adresu zameldowania ?

  • Odebranie prawa jazdy a jazda na rowerze

    Zostałem ukarany grzywną oraz zatrzymaniem prawa jazdy na okres jednego roku. Zostałem zatrzymany wskutek prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, ze wskazaniem 0,25. Odebranie dokumentu prawa jazdy nastąpiło w sierpniu 2006 roku. Uprawiam rekreacyjnie sport- rower górski. Mam zalecenie od lekarza uprawiania takiej rekreacji w związku z wadą serca. Czy w sytuacji kiedy mam zatrzymane prawo jazdy mogę poruszać się po drogach na rowerze, czy też zatrzymanie prawa jazdy wiąże się z zakazem poruszania również na rowerze?

  • Prowadzenie samochodu w Polsce

    Czy obywatel Holandii (nie rezydent) może kierować samochodem służbowym firmy, której jest prezesem na polskich nr rejestracyjnych?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane