Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Krajowy Rejestr Karny - zatarcie skazania.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Siema, pytanie mam.

  jest możliwość usunięcia skazania z rejestru policji?

  Miałem nie tyle wyrok co grzywne, bo to był wyrok w zawiasach. 6 Lat temu to było a mówiono mi że po 5 latach następuje zatarcie, tyle że wciąż moja osoba widnieje w rejestrze policji.

  Odpowiedz Cytuj
 • czyli pewnie dostałeś zawiasy, a w takim wypadku zaciera się 6 miesięcy po upływie okresu próby
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zatarcie skazania

  Osoba skazana na 6 miesięcy wyrokiem z dnia 29 listopada 2004 r. w zawieszeniu na 2 lata. Kiedy może się zwrócić o wymazanie kary i gdzie?

 • Zatarcie skazania na karę grzywny

  W jakim terminie następuje zatarcie na karę grzywny?

 • Zatarcie skazania

  Po jakim czasie ulega zatarciu wyrok skazujący wydany w procesie karnym za składanie fałszywych zeznań? Czy istnieje możliwość przyspieszenia zatarcia ww. wyroku?

 • Postępowanie o zatarcie skazania

  Do jakiego organu należy orzekanie w sprawie zatarcia skazania?

 • Zatarcie skazania

  W 2001 roku został mi uchylony tymczasowy areszt. Trwał on 12 miesięcy w 2005 roku sąd skazał mnie na 1 rok i 4 miesiące pozbawienia wolność za przestępstwo z art. 284 par. 1. Na poczet kary zostało zaliczone 12 miesięcy tymczasowego aresztowania. Po wydaniu wyroku wystąpiłem do Sądu penitencjarnego o zawieszenie wykonania reszty kary. Sąd ten pozostałe 4 miesiące kary pozbawienia wolności zawiesił jej wykonanie na okres 2 lat i wyznaczył kuratora sądowego. Okres zawieszenia odbycia reszty kary zakończył się w 2008 roku w grudniu. Kiedy i jak mogę ubiegać się o zatarcie skazania. Czy zatarcie odbywa się automatycznie czy też trzeba wystąpić do sądu z wnioskiem (do jakiego sądu)?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane