Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Podrobiony podpis

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  na umowie kupna-sprzedaży samochodu podpisałam się za moją mamę oczywiście za jej zgodą. Chciałam nadmienić, że w podpisie użyłam tylko nazwiska (mama i ja mamy te same nazwiska), nie próbowałam również podrobić charakteru pisma mamy. Czy może być to potraktowane jako podrobienie podpisu?? z góry dziękuję za pomoc!

  Odpowiedz Cytuj
 • Podrobiłem podpis na dokumencie i dostałam niemal 1000zł grzywny. Podobna sytuacja sytuacja ma znowu miejsce, co Sąd może zrobić przy takiej sprawie? Jaką karę orzec lub jaką grzywną przyznać wraz z wydaniem wyroku. Co mi za to grozi?
 • Reklama

 • Art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Tak to się prezentuje.
 • Może pani bardziej naświetlić sprawę w tej kwestii? O jakie dokumenty chodzi? Czy wcześniejsza sprawa już się odbyła jeżeli tak to z jakim wyrokiem?
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane