Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

wyrok w zawieszeniu a ....

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • witam,prosze o odpowiedz na pytanie..czy majac wyrok w zawieszeniu6miesiecy na 2latasad poinformuje mojego pracodawce??pracuje w panstwowej szkole a sprawa nie dotyczy szkoly/ po za tym jestem samotna matka i to jest jedyne zrodlo utrzymania mnie i mojego dziecka...zdesperowana:(

    Odpowiedz Cytuj
  • Aneczka33 pamiętaj że to zakład pracy zwraca się z zapytaniem do sądu o karalność pracownika albo zakład pyta Ciebie o taką karalność lub nie... Nawet jeżeli zataisz ten fakt to zwrócć uwagę czy podpisujesz coś pod odpowiedzialnością karną... wiemy jak dzisiaj jest z pracą...
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • Marylka29
    Wysłany: 2006-01-29 09:07:59

    Witaj Aniu! Jestem w identycznej sytuacji, co Ty. Wszystko zależy od sądu i jego rzetelności, choć zgodnie z przepisami powinnien zawiadomić.Zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczyciel traci pracę z maocy prawa(czyli natychmiast), jezeli jest skazany za przestępstwo umyslne. Jeżeli ta informacja nie dotrze do szkoły, to pamiętaj, że jesli jestes w czasie odbywania stazu na nauczyciela mianowanego, to do momentu zatarcia kary nie możesz być zatrudniona z mianowania, bo wówczas dyrektor musi wystąpić o Twoja niekaralność i wszystko wyjdzie. Tak samo jest przy różnego rodzaju nagrodach np:medale, ordery, więc jak sprawa nie ujrzy światła dziennego (czego Tobie i sobie zyczę), to rób swoje, ale tak by Cię nie chcieli zbytni nagradzać. Powodzenia!Pozdrawiam!Trzymaj się mocno!
    Odpowiedz Cytuj

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane