Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

wyrok w zawieszeniu a ....

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam,prosze o odpowiedz na pytanie..czy majac wyrok w zawieszeniu6miesiecy na 2latasad poinformuje mojego pracodawce??pracuje w panstwowej szkole a sprawa nie dotyczy szkoly/ po za tym jestem samotna matka i to jest jedyne zrodlo utrzymania mnie i mojego dziecka...zdesperowana:(

  Odpowiedz Cytuj
 • Aneczka33 pamiętaj że to zakład pracy zwraca się z zapytaniem do sądu o karalność pracownika albo zakład pyta Ciebie o taką karalność lub nie... Nawet jeżeli zataisz ten fakt to zwrócć uwagę czy podpisujesz coś pod odpowiedzialnością karną... wiemy jak dzisiaj jest z pracą...
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Marylka29
  Wysłany: 2006-01-29 09:07:59

  Witaj Aniu! Jestem w identycznej sytuacji, co Ty. Wszystko zależy od sądu i jego rzetelności, choć zgodnie z przepisami powinnien zawiadomić.Zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczyciel traci pracę z maocy prawa(czyli natychmiast), jezeli jest skazany za przestępstwo umyslne. Jeżeli ta informacja nie dotrze do szkoły, to pamiętaj, że jesli jestes w czasie odbywania stazu na nauczyciela mianowanego, to do momentu zatarcia kary nie możesz być zatrudniona z mianowania, bo wówczas dyrektor musi wystąpić o Twoja niekaralność i wszystko wyjdzie. Tak samo jest przy różnego rodzaju nagrodach np:medale, ordery, więc jak sprawa nie ujrzy światła dziennego (czego Tobie i sobie zyczę), to rób swoje, ale tak by Cię nie chcieli zbytni nagradzać. Powodzenia!Pozdrawiam!Trzymaj się mocno!
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zawieszenie orzeczonej kary

  Kiedy dostaje się wyrok w zawieszeniu? Czy to prawda, że osoby, które popęniły przestępstwo po raz pierwszy w życiu mogą dostać wyrok w zawieszeniu?

 • Zatarcie skazania

  W 2004 r. zapada wyrok 1-go roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata za przestępstwo gospodarcze. Czy dziś można w kontaktach z pracodawcą nie ujawnić powyższego? Kiedy wyrok ulegnie formalnemu wymazaniu?

 • Zatarcie skazania po okresie próby

  Czy wyrok 2-ch lat w zawieszeniu z 1999r. z zasądzeniem grzywny już się przedawnił? Czy w świetle nowego wykroczenia karnego (niszczenie czyjegoś mienia) dawny wyrok może mieć wpływ na wyrok w nowej sprawie?

 • Podstawy orzeczenia wyroku w zawieszeniu

  Czy artykuły Kodeksu Karnego, których dolna granica kary wynosi 2 lata pozbawienia wolności niejako automatycznie wykluczają z możliwości uzyskania wyroku w zawieszeniu (w związku z art. 69 par.1 k.k.) nawet, gdy oskarżony popełnia przestępstwo po raz pierwszy?

 • Dwa przestepstwa w KRK

  W maju 1995 r. popełniłem przestępstwo, za które zostałem w grudniu 1998 r. skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Czy za to przestępstwo będę w Krajowym Rejestrze Karnym, pomimo iż termin zatarcia minął, a figuruję w KRK za inne przestępstwo?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane