Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wystawianei FV na moją firmę bez mojej wiedzy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Jak należy postąpić, gdy dowiaduję się, ze od kilku miesięcy ktoś wystawia FV na dane mojej firmy za zlecenia. Zlecenia z tego co się dziś dowiedziałem są realizowane przez tą osobę a kasa wpływa na konto podane na wystawionej poprzez portal efaktura.eu konto. Oczywiście ani moja firma nie ma na tym portalu swojej księgowości ani podane konto bankowe nie należy do mojej firmy. Na dziś dzień jest to duża kwota, od której - gdyby to były faktycznie od mojej firmy - należałby się dochodowy i vat. Najgorsze jest to ,że nie mam pewności, że tylko w tym miejscu odnalazły się fv niby wystawione przez nas. PS Osoba która te fv wystawiła-doręczyła nie jest i nie była pracownikiem mojej firmy. Dziękuję za popdowiedzi.

  Odpowiedz Cytuj
 • Dzień dobry, z opisu wnioskuję, że są podstawy do wniesienia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Im szybciej Pan to zrobi, tym lepiej. Pytanie też w jaki sposób dowiedział się Pan o tym procederze? Zawiadomienie może Pan zgłosić ustnie lub na piśmie, choć tutaj najlepiej by było zrobić to od razu na piśmie i dodatkowo poinformować serwis efaktura o swoich podejrzeniach. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
 • Reklama

 • ONYN
  Wysłany: 2016-07-28 09:09:37

  Witam i dziękuję za odpowiedź. Zadała Pani pytanie w jaki sposób sie dowiedziałem o tej sytuacji. Mianowicie otrzymałem telefon od firmy z prośbą o wykonanie małego zlecenia. Gdyż " mają już nasze faktury a z Panem x nie mają obecnie kontaktu , wyszukali numer firmowy w internecie" W taki sposób doszedłem do owych faktur ku zdziwieniu kontrahenta udowodniłem, że nie pochodzą z mojej firmy.Poprosiłem okopie wszystkich faktur oraz o korespondencje mailową z Panem X - którą prowadził z swojego prywatnego adresu email a nie z naszej skrzynki firmowej. Pan X jeszcze nie wie o tym ,że jego działanie już się wydało.
 • Dzień dobry, w takiej sytuacji w zawiadomieniu należy też wskazać w jaki sposób dowiedział się Pan o tym procederze i podać namiar na tę firmę, o ile taki Pan posiada. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
 • BOŻENA
  Wysłany: 2017-02-09 16:31:33

  WSPÓLNIK KTÓRY ZASTEPOWAŁ MNIE W MOJEJ JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚCI WYSTAWIŁ FAKTURĘ BEZ MOJEJ ZGODY I WIEDZY. PO ZAPŁACENIU WYPŁACIŁ PIENIĄDZE. CO MAM ZROBIĆ GDYŻ FIRMA WPŁACAJĄCA CHCE PIENIĘDZY. JA ICH NIE MAM BO MÓJ WSPÓLNIK JE WYPŁACIŁ I ZOSTAWIŁ MNIE Z DŁUGAMI W SPÓŁCE I JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚCI A SAM OTWORZYŁ SOBIE DZIAŁALNOŚĆ ZA TE PIENIĄDZE.
 • Alina78
  Wysłany: 2017-03-20 11:14:25

  Pani Bożeno, przede wszystkim nie radzić sobie samemu, bo złymi decyzjami można sobie tylko zaszkodzić. Ja z tego forum trafiłam na bardzo dobrego prawnika Adama Janusa, proszę do niego zadzwonić, na pewno pomoże: 506944654.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane