Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zasądzone pieniądze do zwrotu.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam!

  w 2012 roku został wydany wyrok (prawommocny-już po apelacji) na bandytę, który zabił moją Mamę. Do odsiadki ma 25 lat ale najwcześniej może wyjść po 23 za dobre sprawowanie. Ostatecznie siedzi od 2011 roku także w najlepszym wypadku (dla niego) wyjdzie w 2034 roku albo 2036 roku. Oprócz kary pozbawienia wolności ma nakazane oddanie mi jako córce dużej kwoty pieniędzy, bo Mama żyła po tym napadzie 8,5 miesiąca i staraliśmy się ją ratować. Mam to zasądzone na wyroku prawomocnym, ale od tego zbira nie jestem nic w stanie odzyskać, bo on nic nie ma. Teraz siedzi w więzieniu, kiedy dostanę informację jak te pieniądze zostaną mi zwrócone i czy. Czy mogę wystąpić do Państwa o zwrot mi pieniędzy...jeśli tak to gdzie to kierować? Jeśli nie ma takiej możliwości to może można te pieniądze zamienić na karę pozbawienia wolności i czy ja mam pisać w tej sprawie do Sądu-jeśli tak to do której instancji? Gubię się w tym, ale już trochę mi emocje póściły i chciałabym zająć się tą sprawą. Więcej szczegółów mogę podać na maila. Kontakt do mnie gojka23@gazeta.pl. Bardzo proszę o pomoc, bo szczerze fajnie by było odzyskać te pieniądze, ale jeśli się nie da to niech chociaż to coś dłużej posiedzi w więzieniu...bo cżłowiekiem nie można tego nazwać.
  Pozdrawiam
  M.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Okres przechowywania rzeczy w depozycie sądowym

  Jeżeli była działka z uznaną drogą konieczną, pieniądze były przekazane do depozytu sądu, gdyż nie można było odnaleźć właściciela, właściciel obecnie nie żyje, ale żyją jego prawni spadkobiercy. Stracili prawo do swojej działki, gdyż ktoś inny ją zasiedział, zaraz szybko sprzedał? Komu wobec tego należą się pieniądze, które przez okres 45 lat były do dyspozycji sądu?

 • Koszty adwokackie

  Zapłaciłem adwokatowi znaczną kwotę jako pełnomocnikowi w toczącym się procesie z mojego powództwa , sąd wydał dla mnie wyrok pozytywny zasądzając od pozwanego wszystkie koszty sądowe wraz z kosztami adokackimi , pytanie ; czy w takim przypadku kiedy adwokat otrzymał już wcześniej pieniądze odemnie jako powoda , czy zasądzone koszty adwokackie które zapłaci na moją rzecz pozwany a są one równe tej kwocie jaką adwokat już otrzymał , należą się wyłącznie dla mnie ?

 • Przepisy określające czas, po którym pożyczka ma być zwrócona

  Pożyczyłem koledze z pracy pieniądze. Teraz chcę je odzyskać, jednak on mówi, że teraz nie ma. Czy są jakieś przepisy które określają czas, w którym kolega musi mi oddać pieniądze?

 • Odmowa przyjęcia zwrotu pożyczki

  Czy jeśli chciało się zwrócić komuś pieniądze a on odmówił przyjęcia tych środków to czy jest się zwolnionym ze zwrotu takiej pożyczki, tak jak by to była darowizna z jego strony?

 • Umowa pożyczki - termin

  W umowie pożyczki nie został określony termin jej zwrotu. Do kiedy powinnam zwrócić pieniądze?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane