Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Brak wpłaty od kupującego lokal,a zapis w akcie notarialnym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam.
    W marcu mój tata podpisał umowę przyrzeczoną na sprzedarz mieszkania własnościowego. Wg tej umowy kupujący powinien wpłacić pieniądze tacie do dnia 20tego marca w całości. NIestety nie zapisano w akcie żadnej kary umownej za brak wpłaty w terminie,a jedynie akt mówi o wpłacie odsetek ustawowych w razie zwłoki.
    Kupujący wpłacał mojemu tacie pieniadze w ratach,a do dziś dzien nie uregulował kwoty 10tyś zł.
    Wg kalkulatora odsetek "wisi" zatem mojemu tacie raptem 500zł z groszami,więc dla niego super sytuacja,bo w żadnym banku takich świetnych warunków kredytu nie dostanie.
    Rozmowy telefoniczne z prośbą spłaty zobowiązania nie przyniosły żadnego rezultatu.
    Czy wobec tego tata jest zdany na łaskę kupującego i ma liczyć na to,że spłaci swoją powinność w ratach - jedną jak będzie miał,a drugą jak będzie chciał?

    Odpowiedz Cytuj
  • Twój tata powinien udać się do komornika z aktem notarialnym i ten ściągnie co należy wraz z odsetkami.A tak na marginesie to co za oszust kupił to mieszkanie?
  • Reklama

  • Tata moze się udać do komornika,pytanie tylko czy zapis o braku kary za nieterminową spłatę ma jakieś znaczenie,czy od razu mozemy kierować sprawę do komornika/windykacji?
  • Oczywiście,że tak--akt notarialny do czegoś zobowiązuje.Tutaj należy ściągnąć dług.
  • romek
    Wysłany: 2017-08-29 10:40:11

    powinien wysłać pismo ponaglające i określić ostateczną date zapłaty jak termin minie do komornika wtedy (takie jest moje zdanie)
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane