Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy mam prawo żądać rachunków jako najemca lokalu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,
    Jestem pierwszy raz na Waszym forum, więc z góry bardzo proszę o wyrozumiałość i ewentualne przeniesienie tematu.
    Potrzebuję pomocy w zakresie prawa. Mianowicie wynajmowałem mieszkanie przez 10 miesięcy. Co miesiąc opłacałem czynsz w wysokości 450 zł i 200 zł tzw nadpłaty za media. Czyli łącznie każdego miesiąca na konto właściciela wpływało 650 zł. W umowie jest napisane, że po zakończeniu umowy właściciel jest zobowiązany to zwrotu różnicy z tych 200 zł w przypadku nie wykorzystania gazu, wody i prądu na taką kwotę. Ja jako najemca lokalu na koniec każdego miesiąca wysyłałem właścicielowi stany liczników, które również sam notowałem dla siebie w celu śledzenia mojego zużycia. Okazuje się, że po 10 miesiącach zwrot jaki otrzymałem to 160 zł...Po moim wyliczeniu powinien on być około 3 razy wyższy. Kiedy poprosiłem właściciela o przesłanie faktur za zużycie drogą mailową, ten stwierdził, że nie ma takiego obowiązku. Przez pryzmat całego okresu najmu i wszelkich kontaktów z właścicielem jestem w stanie podejrzewać oszustwo. Kieruję pytanie zatem do Was Drodzy Forumowicze. Czy właściciel ma obowiązek okazać się fakturami za zużycie na moją prośbę? Pozdrawiam i proszę o pomoc!

    Odpowiedz Cytuj
  • Anna
    Wysłany: 2017-10-12 22:37:29

    Wlasciciel mieszkania nie ma obowiązku pokazywania rachunków . Jesli własciciel opłaca media i czynsz a w umowie jest podana kwota ogólna np 1000 zlotych opłaty za mieszkanie i 1500 zl za wynajem to lokator ma prawo do wglądu do rachunków jeśli właściciel żąda dopłaty za media powyżej tej ustalonej wcześnj kwoty 1000zlotych.
  • Reklama

  • Czyli mam rozumieć, że nawet jeśli podbija koszty za zużycie nawet o 100% i podejrzewam to, to nie mam żadnych praw tutaj dochodzić się o zwrot?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane