Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

czy umowa najmu mieszkania musi być podpisana u notariusza?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.Jestem właścicielką mieszkania, które niedługo zamierzam wynająć.W związku z tym złożyłam swoją ofertę w biurach pośrednictwa, które nie biorą żadnej prowizji od Wynajmującego a od nowego Najemcy.Dałam też ogłoszenie w prasie, jednak wiem ze osoby zainteresowane wolą uniknąć pośredników aby nie płacić im prowizji (jest to kwota równa 1 odstępnego).W związku z tym nie wiem kto powinien zapłacić notariuszowi za sporządzenie umowy? Czy w ogóle umowa taka musi być podpisana w obecności notariusza? Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Jagoda
  Wysłany: 2017-12-13 14:06:42

  Co jak co ale umowę to ja bym podpisała u notariusza bo to dla Ciebie zabezpieczenie jest. Ja swoje mieszkanie jak wynajmowałam to najemcę znalazłam na portalu ogłoszeniowym, a umowe sporządziliśmy i podpisaliśmy u notariusz Zarzyckiej w Krakowie - i tu tez uwaga dla Ciebie wybierajac notariusza zwróć uwagę na jego staż pracy i doświadczenie, żeby przypadkiem żaden błąd się nie wkradł do umowy.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane