Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zalanie mieszkania.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Sąsiedzi z góry notorycznie zalewają nam mieszkanie, skarga do spółdzielni nic nie daje, tak samo jak rozmowa z sąsiadami. Co można zrobić w tej sprawie? Można zgłosić sprawę do sądu skoro nie można doprosić się ich o pieniądze ani o naprawę zniszczonego sufitu i dywanu a teraz to nawet parkietu... bo namókł.

  Odpowiedz Cytuj
 • Myślę, że jak najbardziej tak, jeśli sąsiedzi robią to notorycznie to ewidentnie świadczy o tym, że w ich mieszkaniu jest coś zrobione nie tak jak trzeba i oni mają obowiązek zrobić z tym porządek pokryć straty, ewentulanie mozna zastanwić się nad ubezpieczeniem mieszkania.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zalanie mieszkania a zdarzenie losowe, za które przysługuje odszkodowanie od ubezpieczyciela

  Czy zalanie mojego mieszkania przez sąsiada jest szkodą powstała w wyniku zdarzeń losowych i tym samym czy przysługuje mi za to odszkodowanie od ubezpieczyciela?

 • Najem a zawarcie umowy ubezpieczenia

  Jestem osobą, która wynajmuje mieszkanie od właściciela prywatnego. Posiadam podpisaną umowę na wynajem na czas nieokreślony. Czy właściciel mieszkania jest zobowiązany do ubezpieczenia mieszkania od nieszczęśliwych wydarzeń (pożar, zalanie) czy jest to zupełnie dobrowolnea? Jeśli nie ma konieczności ubezpieczenia mieszkania, czy w razie wystąpienia takiej sytuacji ja jestem zobowiązany do pokrycia ewentualnych strat materialnych?

 • Zalanie mieszkania a kwestia odpowiedzialności za szkodę

  Na podstawie jakiego przepisu jest rozstrzygana kwestia odpowiedzialności sąsiada za zalanie mojego mieszkania?

 • Definicja pojęcia \"zalanie\" używanego w umowach ubezpieczenia

  Co należy rozumieć przez pojęcie \"zalanie\" używanie w umowach ubezpieczenia?

 • Zalanie mieszkania sąsiadów przez najemcę

  Jestem właścicielem lokalu mieszkalnego. Mieszkanie to wynajmuję pewnej rodzinie, która miała awarię pralki. Bardzo mocno leciała z niej woda. Awaria spowodowała zalanie mieszkania znajdującego się bezpośrednio pod wynajmowanym przeze mnie. Pralka była własnością najemcy. Kto jest zobowiązany do naprawienia wyrządzonej szkody? Ja jako właściciel mieszkania czy najemca?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane