Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Małżeństwo z pakistańczykiem...

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Zawarłam związek małżeński z pakistańczykiem w Pakistanie. Nie zgłosiiłam tego faktu w USC, a chcialabym wziasc rozwód... Jak mam to zrobić czy mam zgłosić to do sądu czy czekać?? Nie mam z mężem kontaktu żadnego... Jestem w kropce ...

  Odpowiedz Cytuj

 • Wysłany: 2008-10-28 16:19:51

  Nie potrzebujesz rozwodu bo nie zawarlas formalnie calkowitego malzenstwa:)
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Witaj, przeczytałam, że brałaś z nim ślub Będąc w Pakistanie. Jeśli masz ochotę podzielić się ze mną wrażeniami z pobytu w tym kraju...... to czekam z niecierpliwością. e'mail : yolantacarena@yahoo.com ps. nakłaniana jestem do wyjazdu tam, przez mojego męża. nie bardzo mam zamiar. pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam mam pytanie. Jestem w podobnej sytuacji w 2008 roku wzięłam ślub cywilny z Polakiem w Australii. Byliśmy małżeństwem 7 miesięcy. Jestem w Polsce chcę się rozwieść ale nie zgłaszałam nigdzie w USC że wzięłam ślub. Nie mam aktu małżeństwa. Co mam robić? Z mężem nie mam kontaktu, a nie chcę być jego zoną. Może ma Pani jakieś rady?? Pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zawarcie małżeństwa przez cudzoziemca

  Czy cudzoziemiec zamierzający zawrzeć w Polsce małżeństwo powinien przedstawić dokument stwierdzający, że ma do tego zdolność?

 • Orzeczenie o ustanowieniu rozdzielności majątkowej z dniem wcześniejszym niż dzień uprawomocnienia się wyroku rozwiązującego małżeństwo

  Czy dopuszczalne jest orzeczenie o ustanowieniu rozdzielności majątkowej z dniem wcześniejszym niż dzień uprawomocnienia się wyroku rozwiązującego małżeństwo?

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy możliwe jest unieważnienie małżeństwa zawartego w czasie ciężkiej nieuleczalnej choroby matki? Zgon nastąpił w 3 dni po zawarciu związku małżeńskiego. Wszystko wskazuje, że związek ten zawarty był w celu uzyskania spadku po zmarłej.

 • Zmiana osoby dłużnika - przejęcie długu

  Moja siostra, z mężem w VIII 2000 r. wzięli z pewnego banku kredyt "małżeński" (spłata na 4 lata) w wys. 7 tys.zł. Następnie tenże kredyt, w całości, wraz z książeczką spłat itd. przekazali zaprzyjaźnionemu małżeństwu, chcąc im w ten sposób pomóc (warunek otrzymania takiego kredytu - stałe zatrudnienie małżonków). Zgodnie z ustną umową między nimi, spłacali kredyt, ale od IX 2002 r. zaprzestali spłacania ("wtórni "kredytobiorcy), co zgodnie z umową kredytową, spowodowało "ściąganie" należności z pensji mojej siostry (jej mąż w międzyczasie stracił pracę). Małżeństwo, któremu siostra "odstąpiła kredyt", nie kwapi się z "refundacją" rat. Aktualnie zaległości dłużników mojej siostry wynoszą ok. 800 zł, + kilka tys. zł, reszty kredytu. Jakimi środkami prawnymi można zmusić to nieuczciwe małżeństwo do spłaty długu? Czy istnieje prawna możliwość przeniesienia zobowiązań kredytowych (pozostały dług wobec banku) bezpośrednio na dłużników siostry, czyli na to małżeństwo, któremu powierzyła kredyt? Chodzi o to by zmusić ich do spłaty zadłużenia z ich pensji.

 • Dowód ustania poprzedniego małżeństwa cudzoziemca

  Amerykanin chce się ożenić z Polką, jest rozwiedziony więc sąd polski musi uznać wyrok sądu amerykańskiego. Czy jeżeli przebywając w Polsce od czasu do czasu sprawa może się odbyć w miejscu zmieszkania narzeczonej (mieszka tam w trakcie pobytu) -a nie jest to Warszawa i czy składając papiery jest zobowiazany do przedstawienia potwierdzonej kopii swojego byłego aktu ślubu z Amerykanką (co obowiązuje obywateli polskich po ślubie z obcokrajowcem)

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane