Rozwód a OFE

Pytanie:

Planujemy z żoną wziąć rozwód. Jestem żołnierzem zawodowym, a żona - nauczycielką. Z tego co jest mi wiadome, żołnierzom nie jest odprowadzana składka na II filar OFE. Posiadam jedynie dobrowolne ubezpieczenie w III filarze, z którego również od 3 lat odprowadzam składki do IKE. Czy to prawda, że składki zgromadzone na OFE żony podlegają podziałowi, jak majątek wspólny. I jak to się ma do sytuacji żołnierza zawodowego, który II filaru nie posiada? Czy moje składki w III filarze i IKE również podlegają podziałowi jako majątek wspólny?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 31 § 2 pkt 3 kro, do majątku wspólnego należą środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków. Jak wiec wynika z powyższego, zarówno środki zgromadzone na OFE żony w ramach II filaru, jak i środki zgromadzone (przez Pana) w ramach III filaru i IKE będą wchodziły do majątku wspólnego małżonków, a w związku z tym będą podlegały podziałowi.

W powyższym przedmiocie prosimy również zapoznać się z treścią artykułu zatytułowanego Majątek kawalerski i inne rzeczy, które nie są wspólne z żoną - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: